Reklama

Kolejne kilometry dróg do zrobienia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fotografia poglądowa

Kolejne kilometry dróg do zrobienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektóre inwestycje drogowe na terenie gminy Łuków już się zakończyły, inne dobiegają końca. Radni wyrazili zgodę na przeznaczenie środków na wykonanie kolejnych fragmentów.

Zgodnie z wcześniej uchwalonym planem inwestycyjnym na terenie gminy Łuków wykonane zostały fragmenty dróg w Sięciaszce (1,5 km), Łazach (700 m) i Krynce Łukowskiej (700 m). Jeszcze w czerwcu zostanie prawdopodobnie ogłoszony przetarg na kolejne odcinki.

Tym razem modernizacji doczeka się droga łącząca Sięciaszkę I i Zalesie. Droga na długości 1,3 km zostanie poszerzona do 5,5 m. Wykonany zostanie także chodnik. Nowe chodniki powstaną również na starym osiedlu w Łazach (ok. 900 m). Wśród planowanych prac znalazła się przebudowa drogi gminnej w Strzyżewie na długości 200 m oraz w Ryżkach (900 m).

Gmina, w ramach współpracy z powiatem łukowskim, wykona także trzy zadania na drogach powiatowych. Do 7 m poszerzona zostanie droga z Wólki  Świątkowej do Ról (700 m). Poszerzenie będzie służyło pieszym i rowerzystom. Zmodernizowany 300-metrowy fragment drogi powiatowej połączy także dwa właśnie wykonane odcinki dróg gminnych w Sięciaszce II. Ostatnim zadaniem na drogach powiatowych będzie 550-metrowy odcinek w Rzymach Rzymkach.

Całkowity koszt zadań drogowych, które gmina Łuków chce wykonać do końca wakacji to 1,1 mln zł. Środki na ich realizację pochodzą z zabezpieczonych na inne zadanie pieniędzy.

Nie uzyskaliśmy dofinansowania na przebudowę drogi Dąbie – Klimki. Na to zadanie mieliśmy zabezpieczoną kwotę wysokości 1,4 mln zł. Znajdowaliśmy się na liście rezerwowej i liczyliśmy na oszczędności poprzetargowe, ale się nie pojawiły, ponieważ ceny wykonawstwa m 2 nawierzchni bitumicznej bardzo poszły w górę. Przetargi projektów zakwalifikowanych do dofinansowania wyszły drożej. Rezygnujemy więc z czekania i te pieniądze rozdysponowaliśmy na inne zadania – powiedział wójt Mariusz Osiak.

Z kwoty, która zamrożona była na sfinansowanie drogi Dąbie – Klimki, suma 1,1 mln zł przeznaczona zostanie na nowe zadania drogowe, natomiast 300 tys. na modernizację budynków komunalnych oraz projekt budowlany szkoły w Dąbiu. Planowana droga Dąbie – Klimki będzie musiała poczekać.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE