Reklama

Kolejne egzaminy w cieniu strajku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Kolejne egzaminy w cieniu strajku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po egzaminach gimnazjalnych przyszedł czas na egzaminy ośmioklasistów. W Łukowie - pomimo trwającej akcji strajkowej - swoją wiedzę sprawdzać będzie 300 osób.

Rozpoczęły się egzaminy uczniów ósmych klas szkół podstawowych. W Łukowie piszą je przedstawiciele pięciu placówek, w których trwa obecnie akcja strajkowa. Jak zapowiadają dyrektorzy, strajk nauczycieli nie ma jednak żadnego wpływy na sam przebieg egzaminów. Dyrektorom udało się obsadzić komisje, które czuwają nad ich prawidłowym przebiegiem.

Egzaminy dla ośmioklasistów są pisane po raz pierwszy i są następstwem zmian w polskim systemie edukacji. Uczniowie muszą sprawdzić swoją wiedzę i jak najlepiej odpowiadać na pytania, ponieważ końcowy wynik będzie brany pod uwagę przy procesie rekrutacji do szkoły średniej. W Łukowie największa grupa pisze egzamin w Szkole Podstawowej nr 1 - 125 osób. W „Dwójce” do egzaminu przystąpiło 26 osób, w SP nr 3 - 16 osób, w miejskiej „Czwórce” 67 uczniów, a w Szkole Podstawowej nr 5 na pytania odpowiada 66 osób.

Uczniowie piszą w poniedziałek egzamin z języka polskiego. We wtorek 16 kwietnia będą zmagać się z matematyką, a w środę z językiem obcym. Czas odpowiadania na pytania to 120 minut. Wyniki egzaminów mają być znane 14 czerwca.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE