Reklama

Koła Gospodyń Wiejskich w dobie koronawirusa. W Gminie Wojcieszków sporo się dzieje

Opublikowano:
Autor:

Koła Gospodyń Wiejskich w dobie koronawirusa. W Gminie Wojcieszków sporo się dzieje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Panie z KGW: Burzec, Siedliska, Wojcieszków i Wólka Domaszewska zasiadły w swoich domach do maszyn i szyją maseczki jedno- i wielowarstwowe, które są wielokrotnego użytku. Domowa produkcja odbywa się z zachowaniem ostrożności.

KGW Burzec - na początku zaistniałej epidemii Panie zaangażowały się w akcję szycia maseczek dla osób szczególnie narażonych na zarażenie tj. personelu medycznego, następnie dla potrzebujących mieszkańców gminy. Czas obowiązkowego przebywania w domu Panie wykorzystały także na udział w konkursach; napisały i złożyły kilka wniosków o dofinansowanie, m.in. w Fundacji Orlen, Lokalnej Grupie Działania „Razem ku lepszej przyszłości” (LGD) i Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).


KGW Siedliska – uszytych maseczek ma około 400 szt., z których część rozdanych zostało lokalnym Sponsorom, którzy dotychczas wspierali Panie przy organizacji imprez, festynów, dożynek, a także część rozdysponowanych wśród mieszkańców gminy. Panie szyją także czapeczki i opaski dla dzieci. Na święta wykonywały również stroiki wielkanocne.

KGW Wojcieszków – Panie dotychczas wykonały ponad 200 szt. maseczek, które w większości trafią do Sponsorów wspierających pracę koła przy organizacji różnych uroczystości, festynów czy dożynek. Maseczki zostały przekazane również na Komisariat Policji w Adamowie i OSP w Wojcieszkowie; pozostałe trafią do mieszkańców.Aby zapewnić ciągłość w kultywowaniu tradycji, Panie na święta przygotowały własnoręcznie Palmy wielkanocne.

KGW Wólka Domaszewska – Panie również zajęły się produkcją maseczek ochronnych, które rozdają potrzebującym mieszkańcom swojej miejscowości. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE