Reklama

Koalicja Przymierze - PiS. Znamy szczegóły współpracy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PiS Łuków

Koalicja Przymierze - PiS. Znamy szczegóły współpracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawo i Sprawiedliwość zamierza rządzić w mieście i powiecie z Przymierzem dla Ziemi Łukowskiej. Porozumienie w tej sprawie oznajmili m.in. obecny burmistrz Dariusz Szustek i niedawny kandydat na to stanowisko Maciej Nurzyński.

W czwartek 25 października zostało podpisane drugie w ciągu tygodnia porozumienie koalicyjne. Drugi raz jego stroną było Przymierze dla Ziemi Łukowskiej, które dzień po wyborach samorządowych 22 października zadeklarowało chęć współpracy w powiecie łukowskim z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Samorządowcy skupieni wokół starosty Janusza Kozioła i niedawnego kandydata na burmistrza Macieja Nurzyńskiego zerwali jednak pierwsze porozumienie o współpracy i podpisali kolejne z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz też: Przymierze jednak z PiS-em!

W dokumencie parafowanym przez 33 miejskich i powiatowych radnych PdZŁ oraz PiS, czytamy m.in.  deklaracji 5-letniej współpracy samorządowej w Powiecie Łukowskim oraz Łukowie. Radni deklarują „dbałość o rozwój Powiatu oraz poszczególnych miast i gmin”. Wymieniają przy tym szereg zagadnień, którym zamierzają się poświęcić w bieżącej kadencji.

Samorządowcy deklarują współpracę m.in. przy zagadnieniach związanych z opieką zdrowotną, edukacją, bezpieczeńśtwem i porządkiem publicznym. Planują pozyskiwać środki zewnętrzne, promować Ziemię Łukowską, poszerzać ofertę ekologiczną, sportową i kulturową. Jednym z punktów jest też uruchomienie bezpłatnej komunikacji miejskiej. Czy koalicja zyska zaufanie wyborców jeszcze przed II turą wyborów w Łukowie oraz w niektórych gminach powiatu łukowskiego?Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE