Reklama

Kłopoty ze studium

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Kłopoty ze studium - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na uchwalone we wrześniu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego do Wojewody Lubelskiego wpłynęły trzy skargi obywatelskie. Sprawa została skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Burmistrz zapewni, że Wojewoda wniosek wycofał.

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 stycznia radni podejmowali uchwałę w sprawie aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Łuków. Radny Krzysztof Okliński zapytał jednak czy możliwe jest procedowanie nad tą uchwałą skoro skarga na studium trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie.  

O co chodzi? W piśmie z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego czytamy:  

Organ nadzoru uznał, iż została ona (uchwała dotycząca Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łuków – przyp. red.) podjęta z istotnym naruszeniem zasad sporządzania studium (...).

Wojewoda Lubelski skierował skargę na uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Jak jednak powiedział podczas czwartkowej sesji burmistrz Dariusz Szustek:  

Możemy procedować. Wojewoda wycofał wniosek. To wiadomość z dziś. Wyjaśniliśmy rozbieżności. Dzisiaj dostarczyliśmy wyroki NSA w bliźniaczych sprawach, które przyznają rację naszej interpretacji.  

Na tym dyskusja się zakończyła. Radni przystąpili do głosowania. 14 radnych było „za” podjęciem uchwały w sprawie aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Łuków. Dwóch radnych (Mariusz Chudek i Mateusz Popławski) wstrzymało się od głosu.  

Nowe studium zostało uchwalone 28 września 2016 roku. Do Wojewody Lubelskiego wpłynęły trzy skargi obywatelskie na ten dokument. Wysłaliśmy do nadzoru prawnego Wojewody Lubelskiego pytania w tej sprawie. Podzielimy się z Państwem uzyskaną odpowiedzią. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE