Reklama

Klaudia potrzebuje naszej pomocy

Opublikowano:
Autor:

Klaudia potrzebuje naszej pomocy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Klaudia ma 11 lat. Jeszcze w tamtym roku biegała i bawiła się z rówieśnikami. Dziś jest przykuta do łóżka. Przed nią długa rehabilitacja, która może przywrócić dziewczynce sprawność.

W lutym nagła choroba zmieniła życie 10-letniej Klaudii Nowak. W ciągu trzech tygodni choroba (Zespół Guillaina-Barrégo) zmieniła roześmianą dziewczynkę w przykutą do łóżka, nie potrafiącą samodzielnie oddychać, chudą osóbkę. Choroba ma wiele odmian. Tu ukazała się w jednej z ostrzejszych form.

Klaudia pierwsze miesiące pobytu w szpitalu spędziła pod respiratorem a tracheotomia okazała się konieczna. Wraz z upływem czasu dziewczynka zaczęła samodzielnie oddychać i każdego dnia wykonuje kolejny krok w kierunku zdrowia. Powoli odzyskuje sprawność w rękach, choć jeszcze nie może rozprostować palców.

- Klaudia ćwiczy codziennie, ponieważ tylko rehabilitacja może przywrócić naszej córce sprawność. Walczymy, by mogła stanąć na nogi – powiedziała nam jej mama Edyta.

Klaudia jest podopieczną Fundacji Avalon. Długa rehabilitacja, specjalistyczne łóżko czy też wózek inwalidzki – kosztują. By pomóc dziewczynce stanąć na nogi, przykładem ostatniej zbiórki na rzecz Szymonka, powstała strona „Licytacje dla Klaudusi”. Każdy z nas może pomóc 11-latce z Tuchowicza odzyskać sprawność.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE