Reklama

Kinga Szerszeń doceniona. "Bez waszej wiedzy, pomysłów wsparcia, nie udałoby się zrealizować zadań"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kinga Szerszeń doceniona. "Bez waszej wiedzy, pomysłów wsparcia, nie udałoby się zrealizować zadań" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Praca wójt gminy Wola Mysłowska Kingi Szerszeń została doceniona przez radnych.

 

Świadczą o tym wyniki głosowania Rady Gminy z 14 sierpnia i przyjęte jednogłośnie uchwały w sprawie  Wotum zaufania i absolutorium. 

 

Wójt dziękowała: - Absolutnie, bezwzględnie staram się i będę się starała w przyszłości realizować wszystkie zadania. Będziemy się starać robić wszystko dla dobra mieszkańców.

 

Sprawozdanie z wykonania budżetu pozytywnie zaopiniowała też Regionalna Izba Obrachunkowa. Dochody zostały zrealizowane w 95 proc, wydatki - w 94 proc. Fundusz sołecki był wydatkowany w 99 proc. 

 

W swoim podsumowaniu wójt wyliczała, z czego jest najbardziej zadowolona:

- Sporządziliśmy dokumentację sanitarną na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wilczyska, dzięki temu mogliśmy złożyć wniosek do PROW o dofinansowanie. Ogłosiliśmy przetarg, rozstrzygnęliśmy go i za chwilę będziemy przystępować do realizacji. 

Udało się pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych, dzięki czemu mogliśmy zmodernizować drogę Wilczyska – Wólka Ciechomska. Zmodernizowaliśmy drogę gminną w Grudzi, w Ciechominie przy świetlicy, wykupiliśmy działkę , przygotowaliśmy dokumentację na pozyskanie środków na instalacje fotowoltaiczne  solarne. Wiemy, że te środki do nas wpłyną.

Zmodernizowaliśmy pomieszczenia toalet w Urzędzie Gminy, boksy garażowe. Przenieśliśmy tam bibliotekę. Mam nadzieję że tam w  przyszłości będą mogły odbywać się spotkania z udziałem niepełnosprawnych i wybory. To może być dobra informacja szczególnie dla osób starszych, które skarżą się, że na górę trudno się wchodzi. 

Zmodernizowaliśmy budynek OSP w Jarczewie , rozbudowaliśmy budynek  SP w Wandowie, przygotowaliśmy instalację przeciwpożarową w SP w Mysłowie , w SP w Wandowie jest nowy piec gazowy, przebudowaliśmy przyłącze gazowe przy budynku nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Ciechominie. Świetlice zostały zmodernizowane.

Przy świetlicy w Ciechominie powstało przyłącze gazowe. Przy  świetlicy w Baczkowie-  parkingi i schody. 

Trwa modernizacja oświetlenia ulicznego. Lampy starego typu są sukcesywnie wymieniane na ledowe. Na 500 lamp już wymieniliśmy 400, zostało około 100. To daje ogromne oszczędności. Rachunki za energię wykorzystywaną na oświetlenie uliczne zmalały o ok. jedną trzecią .


Wójt otrzymała kwiaty, gratulacje i podziękowania. Dziękowała:

- Szanowni Państwo, bez waszej wiedzy, pomysłów wsparcia, nie udałoby się zrealizować założonych zadań. Jestem otwarta na sugestie i zawsze będę pracować dla dobra naszej gminy

Deklaruję, że nadal będę starała się o pozyskiwanie środków, współpracowała z organami wyższego szczebla, z mieszkańcami we wszystkich dziedzinach, aby mimo małych środków żyło nam się lepiej i nasza gmina się rozwijała. Podatków nie podnosimy, staramy się o środki, aby zadania do nas wpływały, żeby ten aspekt funkcjonowania naszej gminy był bardzo pozytywny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE