Reklama

Kilka sposobów na długowieczność gadżetów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Kilka sposobów na długowieczność gadżetów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak zabezpieczyć smartfon przed zniszczeniem lub przedwczesnym zużyciem? "Pancerna" obudowa to nie wszystko, gdyż na stan techniczny elektronicznego gadżetu wpływają również inne, mniej oczywiste, a przez to często przeoczane zjawiska.

Uszkodzone smartfony to nierzadki widok — na niejednym ekranie widnieją mniejsze lub większe pęknięcia będące skutkiem zaniedbania albo nieuwagi. Czy można zrobić cokolwiek, co mogłoby jak najbardziej zminimalizować ryzyko, że również nasz smartfon „zaatakują” rysy, a szybkość działania gadżetu gwałtownie zmaleje?

Największy wróg: grawitacja

Zacznijmy od spraw oczywistych – przed czynnikami zewnętrznymi najlepiej zabezpieczyć się, inwestując w osłonę na ekran; skuteczna jest też pełna obudowa ochronna. Istnieje wiele wariantów takich akcesoriów: począwszy od lekkich, pełniących funkcję głównie ozdobną, a skończywszy na ciężkich, które niektórzy nazywają „pancernymi”. Jednak nawet posiadacz ochronnej obudowy powinien uważać, gdzie trzyma smartfon – przechowywanie gadżetu w kieszeni pełnej monet i kluczy to gotowy przepis na katastrofę. Los potrafi być złośliwy, zatem warto mieć też rozwiązanie na czarną godzinę w postaci ubezpieczenia. Taką polisę oferują firmy w rodzaju Gadget Cover, specjalizujące się w ubezpieczeniach na wypadek kradzieży bądź zniszczenia urządzenia. Więcej informacji na stronie https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Ciepło – zimno

Na bezpieczeństwo smartfona czyhają również zagrożenia mniej oczywiste, które jednak potrafią znacznie przyspieszyć jego zużycie. Jednym z nich jest długotrwałe podłączenie do ładowarki – gdy bateria jest w pełni naładowana, należy ją natychmiast odłączyć. Pozostawienie jej podłączonej do gniazdka utrzyma ją w stanie ciągłego podwyższonego „napięcia” – to w rezultacie spowoduje permanentne mikrouszkodzenia skutkujące zmniejszeniem pojemności. Innym niewidzialnym wrogiem smartfona jest temperatura – jeśli jest zbyt wysoka lub zbyt niska, również może uszkodzić telefon. Dlatego pozostawianie smartfona np. na parapecie, gdzie może rozgrzać go słońce, to bardzo zły pomysł.

Temperatura, chwila nieuwagi czy nieubłagany wpływ grawitacji – czynników, które mogą źle wpłynąć na stan naszego smartfona, nie brakuje. Dlatego rozsądnie jest rozważyć „plan B” w postaci polisy ubezpieczeniowej na gadżet.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE