Reklama

Kierowco, zwolnij!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Kierowco, zwolnij! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbyt duża prędkość, niewłaściwa ocena własnych umiejętności i warunków drogowych to według łukowskich policjantów przyczyny dwóch zdarzeń drogowych, do jakich doszło w czwartek i piątek na drogach powiatu łukowskiego. 20-latka i 45-letni mężczyzna z obrażeniami ciała, po wypadkach, zostali w szpitalu.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie w Zabielu. Kierująca samochodem marki BMW 20-latka z gminy Stoczek Łukowski zjechała z jezdni i uderzyła swym pojazdem w przydrożne drzewa. Młoda kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na szczęście okazało się, że są to niegroźne urazy, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż młoda kobieta kierując autem, po wyjechaniu z łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, w efekcie czego uderzyła w przydrożne drzewo. Ze wstępnych czynności wykonanych na miejscu przez mundurowych wynika, że 20-latka jechała za szybko, nie uwzględniła warunków drogowych i przeceniła swoje umiejętności. Na szczęście w tym przypadku skończyło się na niegroźnych obrażeniach ciała i poważnych uszkodzeniach osobówki.


Z kolei w piątkowe przedpołudnie w Nowym Patoku w przydrożne drzewo uderzył kierujący motocyklem marki Honda, 45-latek z Gliwic. Motocyklista z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Na szczęście życiu i zdrowiu motocyklisty nie zagraża niebezpieczeństwo.  

W tym zdarzeniu wstępnie policjanci również ustalili, że mężczyzna jechał zbyt szybko jak na panujące w tym czasie warunki drogowe.

Policjanci przypominają. Wraz z nadejściem jesiennej aury należy liczyć się z pogorszeniem warunków na drodze. Mokra i śliska droga, leżące na niej liście drzew mogą powodować zmniejszenie przyczepności kół pojazdu do nawierzchni jezdni.

Źródło; KPP w Łukowie, Marcin Józwik. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE