Reklama

Kiedy decyzja, a kiedy wypłata świadczenia?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Kiedy decyzja, a kiedy wypłata świadczenia? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niemal 1700 wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego, tzw. 500 +, wpłynęło w sierpniu do łukowskiego urzędu. Większość decyzji zostało wydanych. Kiedy wypłaty?

W ubiegłym roku ruszył program 500 +. Tylko w naszym mieście, przez cały okres zasiłkowy złożonych zostało wówczas 3079 wniosków. W sierpniu ruszyły przyjęcia wniosków na kolejny rok zasiłkowy.

Tylko w sierpniu urzędnicy przyjęli 1692 wnioski. To zdecydowana większość. Przez wrzesień i połowę października mieszkańcy złożyli ich zaledwie 400.

- Na dzień dzisiejszy wydaliśmy 1156 decyzji. Te osoby wypłaty otrzymają w październiku. Pod koniec miesiąca planujemy drugi termin wypłat (27-30 października) – powiedział nam Szczepan Kojtych – naczelnik wydziału spraw społecznych Urzędu Miasta w Łukowie.

Choć wnioski można składać jeszcze do końca października, to dopiero złożenie dokumentów w sierpniu gwarantowało ciągłość wypłat. Kto złożył wniosek we wrześniu może się spodziewać, że wypłata świadczenia za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. Osoby, które złożyły wniosek w październiku doczekają się wypłaty za październik, listopad i grudzień do końca roku.

Jeśli wniosek zostanie złożony później niż w październiku 2017 roku, to jego wypłata nastąpi od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE