Reklama

Kickboxing - seminarium szkoleniowe

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Kickboxing - seminarium szkoleniowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez dwa dni, 15 i 16 grudnia w Łukowie odbywały się zajęcia dla adeptów sztuk walki. Z inicjatywy Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Nasz Region" oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowane zostało "Seminarium szkoleniowe w kickboxingu w formule light contact kadetów i juniorów".

Pierwszego dnia zajęcia odbywały się w sali przy ul. Warszawskiej 24, gdzie na co dzień trenują zawodnicy działającego w ramach stowarzyszenia klubu KSW Łuków. Uczestniczyli w nich dzieci w wieku 7-12 lat. Dzień później starszych zawodników zaproszono do hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Łukowie, gdzie pod okiem trenera Zenona Pawlikowskiego prowadzono zajęcia doskonalące technikę i taktykę walki sportowej (formuła light contact). Podsumowaniem każdego dnia szkoleniowego były egzaminy na stopnie uczniowskie według regulaminu Polskiego Związku Kickboxingu.

Kickboxing to sport kontaktowy, w którym należy liczyć się z możliwością wystąpienia drobnych urazów. Dlatego w czasie szkolenia, dzięki firmie - Pogotowie Ratunkowe Andrzeja Litwina, uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy opowiadali też dzieciom i młodzieży o sportach walki jako metodzie na wykluczenie społeczne.

- Jestem zadowolony z wyników szkolenia. Założone cele zostały osiągnięte. Młodzi adepci kickboxingu zapoznali się z zasadami walki w formule light contact, a doświadczeni zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia się w nowych rolach - instruktorów i sędziów. Szkolenie dało możliwość integracji młodzieży, która na co dzień trenuje w różnych grupach rozproszonych na terenie całego powiatu – podsumowuje szkolenie trener Zenon Pawlikowski.

Organizatorem seminarium było stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region” i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Projekt realizowany był w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, a patronatem objął go Polski Związek Kickboxingu.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE