Reklama

Karwacz: tablica na stulecie niepodległości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Karwacz: tablica na stulecie niepodległości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejna miejscowość wzbogaciła się o miejsce upamiętniające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę 3 czerwca pamiątkową tablicę odsłonili mieszkańcy podłukowskiego Karwacza.

Karwacz w gminie Łuków pamięta o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę 3 czerwca na terenie wsi odbyła się uroczystość odsłonięcia okolicznościowej tablicy, ufundowanej przez mieszkańców.

Wydarzenie poprzedziła msza święta odprawiona przez ks. Wojciecha Majewskiego w miejscowej kaplicy, po której dokonano poświęcenia kamienia z przymocowaną do niego tablicą.

- W hołdzie walczącym i poległym za wolność Polski oraz pamięci cywilnych ofiar wojen i prześladowań w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy wsi Karwacz - czytamy na okolicznościowej tablicy.

Odsłonięcia pomnika na stulecie niepodległości dokonali sołtys wsi Elżbieta Borkowska oraz przedstawiciel rady sołeckiej Bogdan Mościcki. Uroczystość zwieńczyło spotkanie przy kawie w świetlicy wiejskiej. Uczestniczyli w nim także mieszkańcy ulicy Międzyrzeckiej, którzy - choć formalnie mieszkają na terenie miasta - często i chętnie angażują się w inicjatywy oraz wydarzenia organizowane na terenie wsi.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE