Reklama

Kandydaci do Rady Seniorów poszukiwani

Opublikowano:
Autor:

Kandydaci do Rady Seniorów poszukiwani - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 12 września można dokonywać zgłoszeń kandydatów do Łukowskiej Rady Seniora.

Wczoraj został ogłoszony nabór kandydatów na członków Łukowskiej Rady Seniora. Dziewięciu przedstawicieli wybiorą mieszkańcy, dwóch wskaże burmistrz miasta.  

Kartę zgłoszeniową można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Łuków w pokoju nr 19, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 oraz ze strony internetowej Urzędu Miasta Łuków z zakładki Łukowska Rada Seniorów. Kartę wraz z oświadczeniem należy złożyć w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Łuków w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Łukowska Rada Seniorów” lub przesłać pocztą do 12 września.  

Gdy mieszkańcy zgłoszą więcej niż dziewięciu kandydatów, przeprowadzone zostanie losowanie. Pierwsze posiedzenie rady, zgodnie ze Statutem, powinno się odbyć nie później niż 14 dni od momentu powołania ŁRS.   Przypomnijmy: inicjatorem powołania Łukowskiej Rady Seniorów był radny Ryszard Smolarz. Stosowna uchwała została podjęta 23 lutego. Wówczas radzie nadano Statut, zgodnie z którym kadencja ŁRS będzie trwała 4 lata, a jej posiedzenia będą się odbywały nie rzadziej niż raz na trzy miesiące.  

W lutym wykonanie uchwały powierzono burmistrzowi miasta, który wybory do I Łukowskiej Rady Seniora miał przeprowadzić do 60 dni od dnia wejścia w życie uchwały, czyli od 13 kwietnia. O opóźnienia w realizacji uchwały jeszcze podczas czerwcowej sesji pytał radny R. Smolarz. Wówczas usłyszał, że już w za kilka dni ogłoszenie pojawi się na stronie. Ze sporym opóźnieniem ogłoszenie o naborze kandydatów pojawiło się wczoraj. Teraz Urząd Miasta czeka na propozycje mieszkańców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE