Reklama

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – sprawdź ceny OC i AC już teraz!

Opublikowano:
Autor:

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – sprawdź ceny OC i AC już teraz! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo kończy się ważność Twojego ubezpieczenia komunikacyjnego OC i AC? W takim przypadku już teraz możesz zapoznać się z różnymi ofertami ubezpieczycieli. Dzisiaj to bardzo proste ? wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeń!

Dzięki ubezpieczeniom komunikacyjnym kierowcy mogą podróżować bezpieczniej. Polisa OC stanowi zabezpieczenie w razie wywołania szkody, natomiast AC chroni między innymi przed kradzieżą czy uszkodzeniem pojazdu przez czynniki naturalne czy wandali.

Koszty zakupu takich polis ubezpieczeniowych nie są jednak niskie. Kierowcy płacą za nie najczęściej od około 1500 złotych do nawet ponad 5000 złotych. Nic więc dziwnego, że poszukują także jak najtańszych ofert, aby nie przepłacać za ochronę ubezpieczeniową.

Teraz koszty polis można sprawdzić także we własnym zakresie – wystarczy kalulator ubezpieczenia samochodu, który dostępny jest przez internet!

Czym dokładnie są i jak działają kalkulatory ubezpieczeniowe? Dlaczego warto z nich korzystać? Jak samodzielnie wyliczyć koszt polisy? Sprawdź teraz i nie przepłacaj za swoje ubezpieczenie!

Kalkulator ubezpieczenia samochodu on-line – co to jest? 


Internetowy kalkulator ubezpieczenia samochodu to specjalny rodzaj serwisu internetowego, który pozwala swoim użytkownikom na sprawdzenie kosztów polis samochodowych. Za jego pomocą można wyliczyć ceny poniższych typów polis:

l OC – obowiązkowa polisa odpowiedzialności cywilnej 
l AC – dobrowolne ubezpieczenie auto-casco
l NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków l Assistance – pakiet ochrony w podróży

Kalkulatory ubezpieczeniowe dostępne przez internet działają podobnie jak te, które stosowane są w biurach agentów ubezpieczeniowych. Po wypisaniu odpowiedniego formularza pokazują oferty wielu ubezpieczycieli i pozwalają na wyselekcjonowanie najkorzystniejszej z nich.

Korzystanie z kalkulatorów ubezpieczeniowych tego typu jest całkowicie darmowe – kierowca nie ponosi żadnych kosztów kalkulacji, a także nie jest zobligowany do wykupienia polisy. Takie serwisy on-line cieszą się zatem bardzo dużą popularnością. Dzięki nim obliczenie kosztów ubezpieczenia jest jeszcze łatwiejsze!

Kalkulator ubezpieczeń on-line – wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu 

 Osoby sprawdzające ceny polis ubezpieczeniowych przez kalkulator ubezpieczenia samochodu nie muszą już kontaktować się z każdym ubezpieczycielem po kolei, aby dowiedzieć się, ile zapłacą za ubezpieczenie.

Serwisy tego typu, na przykład porównywarka ubezpieczeń Porówneo.pl, współpracują z wieloma ubezpieczycielami, na przykład Link4, Generali, MTU24, Ergo Hestia, AXA, Aviva, Benefia, Proama. W związku z tym umożliwiają dokonanie kalkulacji w różnych towarzystwach za jednym razem – to nie tylko duża oszczędność pieniędzy, ale także czasu!

Wyniki kalkulacji pozwalają na łatwe znalezienie najkorzystniejszej oferty – są one prezentowane od najtańszej do najdroższej. Kierowca może zatem bardzo szybko wyselekcjonować dla siebie taką, która będzie dla niego najbardziej atrakcyjna.

Jak samodzielnie wyliczyć składkę przez kalkulator ubezpieczeń on-line? 
 To naprawdę proste i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Przede wszystkim należy wybrać typ polisy ubezpieczeniowej, która nas interesuje, a potem wypisać odpowiedni formularz.

Jako że wyliczenie składki ubezpieczeniowej dla kierowcy jest zawsze indywidualne, dlatego też należy poświęcić kilka minut na wypełnienie formularza. Potrzebne do tego dane można znaleźć w swoim dowodzie rejestracyjnym, prawie jazdy, dowodzie osobistym, a także w ostatniej umowie ubezpieczeniowej.

W formularzach do wyliczenia składki należy podać między innymi: 
  • markę i model samochodu 
  • wersję samochodu – rodzaj paliwa, skrzyni biegów 
  • rocznik samochodu 
  • aktualny przebieg i planowany przebieg pojazdu 
  • datę, od której chcemy wykupić polisę 
  • dane ostatniego ubezpieczyciela
  • informacje o własności samochodu – jeden właściciel, współwłaściciele 
  • datę urodzenia właściciela l miejsce zamieszkania właściciela
  • informacje o stanie cywilnym i posiadanych przez właściciela pojazdu dzieciach 
  • datę otrzymania prawa jazdy przez właściciela samochodu

Dodatkowo, kalkulator ubezpieczenia samochodu może także poprosić o wpisanie numeru telefonu osoby obliczającej składkę.
Dane te są wymagane przez niektórych ubezpieczycieli, dlatego po ich podaniu można otrzymać pełną kalkulację kosztów.

Następnie kalkulator wykonuje niezbędne obliczenia i prezentuje je kierowcy w formie czytelnej tabeli – można od razu dowiedzieć się z niej, który ubezpieczyciel posiada najtańsze OC i AC.

Kalkulatory ubezpieczeniowe pozwalają także na wykupienie polisy w wyliczonej cenie – wszystko można załatwić szybko i wygodnie przez internet. W tym celu trzeba kliknąć na przycisk umieszczony przy wybranej polisie. Jesteśmy potem przenoszeni na stronę ubezpieczyciela, gdzie wypełniamy dodatkowy formularz. Za ubezpieczenie można zapłacić również szybkim przelewem on-line – potwierdzenie wykupienia polisy otrzymamy na wskazany adres e-mail.

Podsumowując, gdy chodzi o tanie ubezpieczenia OC i AC, wysokość składek można sprawdzić już teraz, korzystając z kalkulatora ubezpieczeniowego!UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE