Reklama

Kaczyński w Zbuczynie: Zadbamy o Polskę powiatową

Opublikowano:
Autor:

Kaczyński w Zbuczynie: Zadbamy o Polskę powiatową - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział główne punkty programu rolnego partii przed jesiennymi wyborami.

W niedzielę, 11 sierpnia, Jarosław Kaczyński był gościem „Pikniku Rodzinnego”, zorganizowanego przez ministra Krzysztofa Tchórzewskiego w Zbuczynie pod Siedlcami. W swoim wystąpieniu skupił się na polskim rolnictwie. Jak mówił, rolnicy zmagają się nie tylko z własnym warsztatem pracy, ale też naturą i niepewnością, ile będzie kosztowało to, co wyprodukują.

„Szkodzono wsi”
Jest także niebezpieczeństwo innego rodzaju. Otóż w Polsce są tacy (i oni przez wiele lat rządzili), którzy wyznają starą, zrodzoną jeszcze w Związku Sowieckim, koncepcję, że rozwój powinien odbywać się kosztem wsi. Dzisiaj przybiera to formę koncepcji rozwoju metropolitalnego, mówiącej, że rozwijać się mają wielkie miasta, a mniejsze oraz wieś mają płacić. I czekać, aż kiedyś wreszcie przyjdzie moment, że rozwój się rozszerzy i wszyscy będą mieli lepiej. Tyle że to czekanie na coś, co się nigdzie nie zdarzyło. W latach 2007-15 taka koncepcja była realizowana w Polsce. To były prywatyzacje mleczarni i innych zakładów związanych z rolnictwem, bez planu i myślenia o przyszłości polskiego. To bardzo mocno uderzyło w wieś - mówił Jarosław Kaczyński.
Jak dodał, ta linia rządu zaowocowała także likwidowaniem połączeń autobusowych i kolejowych, komisariatów policji, szkół i różnych instytucji.
Bardzo szkodzono wsi i mniejszym miastom, czyli Polsce powiatowej, w której mieszka większość Polaków - podsumował prezes.

Więcej we wtorkowym wydaniu Wspólnoty ŁukowskiejUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE