Reklama

Już wkrótce 3 Maja. Co przygotowano dla mieszkańców?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Już wkrótce 3 Maja. Co przygotowano dla mieszkańców? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliża się święto 3 Maja. Harmonogram łukowskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji pozostaje bez zmian.

Znamy harmonogram obchodów 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w centrum Łukowa. Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie msza święta w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego, którą uświetni występ Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie. Nabożeństwo zaplanowano na godz. 9 rano, a po nim uwaga przeniesie się pod tablicę upamiętniającą uchwalenie pierwszej nowoczesnej Konstytucji w Europie.

W programie zaplanowano część artystyczną w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, oprawę muzyczną Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza oraz składanie wieńców i wiązanek pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

W ramach obchodów powyższego święta odbędą się także III Rajd 3-Majowy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Łukowskiego oraz XXV Łukowskie Biegi Uliczne 3 Majowe. Rozpoczęcie biegów zaplanowano o godz. 11.30 przy fontannie na ul. Zdanowskiego.

Organizatorzy oficjalnych uroczystości trzeciomajowych - Rada i Zarząd Powiatu Łukowskiego, Rada i Burmistrz Miasta Łuków oraz Rada i Wójt Gminy Łuków - proszą mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej o wywieszenie flag państwowych na posesjach i balkonach.

Osoby, które nie będą brały udziały w wydarzeniach organizowanych przez samorządy, mogą świętować 3 Maja chociażby przed telewizorem. Tego dnia na antenie TVP3 Lublin zaplanowano premierę filmu dokumentalnego „Walka o polską szkołę na Ziemi Łukowskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE