Reklama

"Już kilka razy uciekałem kierowcy spod kół"

Opublikowano:
Autor:

"Już kilka razy uciekałem kierowcy spod kół" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niebezpieczne - zdaniem naszego Czytelnika - przejście dla pieszych i nieobniżony krawężnik na ul. Okrzei nie podoba się część mieszkańców.

Droga wyczekiwana przez mieszkańców powstawała w bólach. Oddana do użytku trzy lata temu ulica Okrzei ma przynajmniej jedną, ale za to istotną z punktu widzenia mieszkańców, bolączkę. Chodzi o przejście dla pieszych od strony ulicy Międzyrzeckiej, tuż koło tunelu. Po pierwsze jest ono usytuowane w ten sposób, że jadący od szosy wojewódzkiej kierowcy pokonujący łuk na ul. Okrzei "wpadają" niemal wprost na przejście. Przejście jest łącznikiem między chodnikami po obu stronach ulicy. - Jest tu ograniczenie do 30 km/h, ale zmotoryzowani często, wychodząc z łuku, jadą dużo szybciej - mówi pan Łukasz, który poprosił redakcję o interwencję w tej sprawie. Opowiada, że często chodzi tędy na spacery z synem. Mały jedzie w wózku. - Już kilka razy musiałem uciekać kierowcom spod kół - mówi poirytowany. Jego zdaniem najgorsze jest to, że w tym miejscu wykonawca drogi - Zarząd Dróg Miejskich - nie obniżył krawężnika. - Jest to o tyle dziwne, że obniżenie  jest na przejściach na wysokości ul. Kondrackiego i  kładki nad torami - mówi pan Łukasz. - Poza tym obniżenia są - co zrozumiałe - do wszystkich posesji, nawet niezabudowanych - dodaje. - Nie wiem, dlaczego drogowcy zrobili taką fuszerkę w jednym miejscu - kończy.


Bez zgłoszeń o przekraczaniu prędkości 

Przyjrzyjmy się bezpieczeństwu w tym miejscu. Łuków 24 poprosił o komentarz w tej sprawie oficera prasowego łukowskiej policji. Jak informuje asp. szt. Marcin Józwik policjanci nie odnotowali na ul. Okrzei zgłoszeń dotyczących przekroczenia prędkości, czy błędów w infrastrukturze, jak na przykład źle usytuowane przejście. Obywatele mogą składać zawiadomienia przez aplikację: "Krajowa Mapa Zagrożeń". -  W tym roku były tylko trzy zgłoszenia dotyczące ul. Okrzei. Wszystkie dotyczył nieprawidłowo zaparkowanych aut - mówi Józwik. W ocenie policjanta ulica Okrzei jest bezpiecznym miejscem. W tym roku policjanci odnotowali na odcinku między Farfakiem a Międzyrzecką cztery zdarzenia drogowe. 

Burmistrz przyjrzy się sprawie 
Marek Wiąckiewicz, szef Zarządu Dróg Miejskich, nie mógł  porozmawiać ze "Łuków 24", ponieważ był na urlopie. Wiceburmistrz Paweł Krasuski obiecał natomiast przyjrzeć się sprawie i sprawdzić, czy ewentualnie możne "poprawić" przejście, o którym piszemy. Do tematu wrócimy.  


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE