Reklama

Julia z wyróżnieniem. Jak ona recytuje?

Opublikowano:
Autor:

Julia z wyróżnieniem. Jak ona recytuje? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Julia Semczuk z ŁOK wyróżniona na Turnieju Wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej w Lublinie

15 edycja Turnieju Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej odbyła się w czwartek 27 lutego 2020 roku w Sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie. 


Konkurs promuje literaturę i kulturę ukraińską oraz kulturę żywego słowa w ogóle. Odbywa się w dwóch kategoriach: recytacja i wywiedzione ze słowa. Do tegorocznego turnieju zgłoszono tylko prezentacje recytatorskie. Jest to wydarzenie otwarte dla młodzieży szkolnej, studentów i dorosłych. Uczestnicy zgodnie z regulaminem mogli zaprezentować dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy z kanonu literatury ukraińskiej. Możliwy był także kolaż tekstów dający większe możliwości interpretacyjne i twórcze. Język prezentacji dopuszczał wykonanie utworów w oryginale lub w tłumaczeniu na język polski.

Jedną z uczestniczek Turnieju Wojewódzkiego była Julia Semczuk z Łukowskiego Ośrodka Kultury, która znalazła się w gronie laureatów. Julia otrzymała jedno z kilku wyróżnień oraz została wysoko oceniona przez jurorów w indywidualnych konsultacjach. Czworo wyłonionych laureatów z województwa lubelskiego oraz zakwalifikowani recytatorzy z całej Polski wezmą udział w ogólnopolskim finale konkursu pod nazwą Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa, które odbędą się w dniach 3-5 kwietnia 2020 roku w Pałacu Kultury w Łucku, historycznej stolicy Wołynia na Ukrainie. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE