Reklama

Reklama

Julia i Patrycja znają się na finansach

Opublikowano: 22 kwietnia 2021 06:04
Autor:

Julia i Patrycja znają się na finansach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkolna Kasa Oszczędności to program edukacji finansowej. Zespół Szkół w Krzywdzie bierze w nim udział od kilku lat.

Reklama

Uczniowie z Krzywdy wzięłi udział w w konkursie Europejski Quiz Finansowy. Jest to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu  w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.  Uczestnikami są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, którzy najpierw wzięli udział w eliminacjach szkolnych. Wyłonione zostały 4 dwuosobowe zespoły, które w dniu 23 lutego 2021 r. wzięły udział w etapie wojewódzkim konkursu. Etap wojewódzki odbył się na platformie testportal. Uczniowie rozwiązywali test z wiedzy finansowej. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 15 pytań w czasie 15 min. W rywalizacji liczyła się nie tylko poprawność odpowiedzi ale także czas jej udzielania. 

Etap wojewódzki zakończył się  dużym sukcesem jednego z naszych zespołów: Julia Warda i Patrycja Kozak z klasy 8b. Uczennice wykazały się bardzo dużą wiedzą z zakresu bankowości, finansów oraz matematyki i zajęły pierwsze miejsce w województwie lubelskim, przechodząc do półfinału na etapie krajowym. Dnia 15.03.2021, razem z 47 innymi zespołami z całej Polski uczestniczyły w eliminacjach za pośrednictwem platformy clickmeeting rozwiązując test  z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Niestety miejsce uzyskane w półfinale nie dało możliwości udziału w finale (do finału przechodziło tylko 10 zespołów spośród 47 które wzięły udział w półfinale). Uzyskany wynik w etapie wojewódzkim wiązał się z nagrodami, które właśnie 19.04.2021 dotarły do szkoły. Dziewczyny otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci bonów do Empiku o wartości 100 zł każdy. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych uczennic! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.