Reklama

Jubileuszowy V Złoty Kur Ziemi Łukowskiej w Zdżarach

Opublikowano:
Autor:

Jubileuszowy V Złoty Kur Ziemi Łukowskiej w Zdżarach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizowany w Żdżarach Międzypowiatowy Jarmark Zespołów Folklorystycznych zgromadził w tym roku 16 grup z dwóch województw.

Impreza, która ma już stałe miejsce w kalendarzu imprez plenerowych w gminie Łuków, odbyła się w niedzielę 8 września w miejscowym ośrodku rekreacyjno-sportowym.

Większość uczestników stanowiły dorosłe zespoły, ale od kilku lat okazję do zaprezentowania swoich zdolności scenicznych mają również grupy dzieci i młodzieży. Tym razem na imprezie pod hasłem "Złoty Kur Ziemi Łukowskiej" wystąpili artyści z powiatów: łukowskiego, radzyńskiego i bialskiego w województwie lubelskim oraz łosickiego, siedleckiego i węgrowskiego na Mazowszu.

Gościem specjalnym był zespół folklorystyczny "Ostromieczewskieje Lamony" z Brześcia na Białorusi. Zgodnie z zasadami wszystkie grupy otrzymały statuetki "Złotego Kura" i nagrody finansowe, ponieważ jarmark nie ma formuły konkursu. 


Wśród oklaskujących występy byli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, które reprezentowali: posłowie Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, starosta łukowski Dariusz Szustek i wicestarosta Janusz Kozioł oraz zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł ze skarbnikiem Aliną Baką.

Nad sprawnym przebiegiem jarmarku czuwali dyrektor Gminnego Ośrodek Kultury w Łukowie Henryk Wysocki z instruktorem Kamilem Zaliwskim, przy współpracy z kierownikiem zespołu "Jagódki" ze Żdżar Elżbiety Dynek i Katarzyny Szczygieł ze Starostwa Powiatowego w Łukowie.

Kilkugodzinne występy zakończyła biesiada z tańcami.  

 Organizację piątego święta folkloru w Żdżarach wsparli: Gmina Łuków i Powiat Łukowski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.      


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE