Reklama

Jeszcze nie ślubował, a już zrezygnował

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja / Facebook

Jeszcze nie ślubował, a już zrezygnował - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jerzy Siwiec nie będzie radnym powiatowym. Obecny Sekretarz Powiatu Łukowskiego startował w niedawnych wyborach samorządowych do Rady Powiatu. Zyskał zaufanie mieszkańców, lecz po kilkunastu dniach zrzekł się mandatu. Dlaczego?

Czy dojdzie do zmian personalnych w nowej Radzie Powiatu Łukowskiego? 21 października mieszkańcy wybierali swoich przedstawicieli m.in. do tego gremium. Jednym z wybranych w okręgu nr 4 (obejmującym gminę Stanin, miasto i gminę Stoczek Łukowski oraz gminę Wola Mysłowska) okazał się Jerzy Siwiec (PiS), obecny sekretarz powiatu. Zdobył on 915 głosów od wyborców.

Kilkanaście dni po wyborze Siwca na radnego pojawiła się informacja o złożeniu przez niego dopiero co zdobytego mandatu. Stosowna deklaracja wpłynęła do Komisarza Wyborczego, który wydał już postanowienie w tej sprawie. 

Jerzy Siwiec ma jeszcze możliwość zmiany swojej decyzji. Jednak poproszony o komentarz przez dziennikarzy, nie chce zdradzać motywów swojej decyzji. Na profilu na Facebooku napisał jedynie krótką informację:

- Proszę zaczekać na moje oficjalne oświadczenie, w którym podam przyczyny i następstwa tej trudnej dla mnie decyzji (...) Po 20 listopada zamieszczę w mediach oświadczenie - czytamy na stronie Jerzego Siwca.

W przypadku podtrzymania deklaracji o rezygnacji, na miejsce sekretarza do Rady Powiatu wchodzi Krzysztof Gajowy z PiS. W wyborach 21 października głos oddało na niego 899 wyborców.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE