Reklama

Jest nowa Skarbnik Powiatu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Szumowski

Jest nowa Skarbnik Powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Monika Wodyk-Netczuk od 30 stycznia pełnić będzie funkcję Skarbnika Powiatu Łukowskiego. Zastąpiła ona na tym stanowisku Elżbietę Sawicką, która po wielu latach pracy z finansami samorządu przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Powiat Łukowski ma nową osobę, odpowiedzialną za finanse. Od 30 stycznia funkcję tą pełni Monika Wodyk-Netczuk, dotychczasowa Naczelnik Wydziału Finansowo-Budżetowego Starostwa Powiatowego w Łukowie. Elżbieta Sawicka - była już Skarbnik - przechodzi na emeryturę.

29 stycznia podczas sesji Rady Powiatu Łukowskiego odbyło się oficjalne rozstanie Sawickiej ze stanowiskiem i przekazanie go Wodyk-Netczuk. By zmiana miała moc prawną, radni zagłosowali najpierw za odwołaniem z funkcji Skarbnika Elżbiety Sawickiej, a następnie powołali jej następczynię na to stanowisko.

Elżbieta Sawicka funkcję Skarbnika pełniła przez 19 lat. Pracowała z trzema starostwami: Janem Szczygielskim, Longinem Kajką i Januszem Koziołem. Jak wspomniała podczas „przekazania” stanowiska swojej następczyni, pierwszy budżet opiewający na 37 mln złotych był tworzony w domu. Ten czas był również spokojny jeśli chodzi o finanse, ponieważ samorząd nie zmagał się z zadłużeniem.

A jaki los czeka teraz stanowisko Naczelnika Wydziału Finansowo-Budżetowego? Czy zostanie rozpisany konkurs na następcę Wodyk-Netczuk? Z odpowiedzią przyszedł nam starosta Janusz Kozioł:

- Najprawdopodobniej nie będziemy dokonywali zmian na tym stanowisku. Myślimy, aby wrócić do sytuacji, w której Skarbnik Powiatu byłby jednocześnie Naczelnikiem tego wydziału. Będzie to z pewnością ograniczenie kosztów i ilości stanowisk kierowniczych w samorządzie - powiedział nam Starosta.

Monika Wodyk-Netczuk funkcję Skarbnika objęła z dniem dzisiejszym, 30 stycznia.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE