Reklama

Jest koalicja w powiecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Jest koalicja w powiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Przymierze dla Ziemi Łukowskiej zamierzają współpracować ze sobą w nowej kadencji w powiecie. 22 października została zawiązana koalicja tych komitetów.

11 radnych Prawa i Sprawiedliwości przeciwko 12 radnym koalicji PSL - PdZDŁ. Tak najprawdopodobniej będzie wyglądać nowa Rada Powiatu Łukowskiego. Dzień po wyborach 22 października, podpisany został dokument informujący o zawarciu porozumienia w powiecie na lata 2018-2023. Oznacza to, że Prawo i Sprawiedliwość z 11 mandatami na koncie najprawdopodobniej pracować będzie w samorządzie jako opozycja.

Pismo informujące o zawiązaniu koalicji podpisała dwunastka radnych Przymierza i PSL-u, w tym liderzy komitetów: Janusz Kozioł i Krzysztof Fornal. W dokumencie widnieją też podpisy Tomasza Kruka, Leszka Świętochowskiego, Krzysztofa Wolińskiego, Tomasza Sycha i Henryka Tymosza z Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także Anety Mazur, Zbigniewa Zemło, Karola Ciołka, Władysława Miki i Wojciecha Czernieca z Przymierza dla Ziemi Łukowskiej.

Choć znany jest skład nowej rady i zawiązana została koalicja, nadal czekamy na oficjalne potwierdzenie przez PKW wyników wyborów w powiecie 21 października.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE