Reklama

Reklama

Jest dotacja na projekt PUiIK

Opublikowano: pt, 28 lip 2017 11:56
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Jest dotacja na projekt PUiIK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy o projekcie Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej, które chce zmodernizować oczyszczalnię ścieków, sieć kanalizacyjną i wodociągową. Łukowska spółka otrzymała dofinansowanie w wysokości 29,6 mln zł.

Reklama

W styczniu radni Rady Miasta wyrazili aprobatę dla projektu stworzonego przez Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie. W ramach planowanego zadania PUIiK chce zmodernizować oczyszczalnię ścieków oraz stare odcinki sieci kanalizacyjnej i wybudować nowe, m.in. w ulicach: Gospodarskiej, Polnej, Zagrodowej, Rurowej, Bartniej, Sosnowej, Tartacznej czy Żelechowskiej.  

Zgodnie z założeniami źródłem finansowania zadania miało być dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 47,8 mln zł, pożyczka z NFOŚiGW w wysokości 18,9 mln zł oraz środki własne w kwocie 9,3 mln zł.  

PUIiK złożył wniosek o dofinansowanie. Projekt uzyskał pozytywną ocenę i spośród 149 wniosków znalazł się na 20 pozycji. Przedsiębiorstwo nie uzyskało jednak pełnego, wnioskowanego dofinansowania. Zamiast 47,8 mln, PUIiK ma zagwarantowane 29,6 mln. Jak powiedział nam dyrektor ds. technicznych Wiesław Iwan:  

Jest duże prawdopodobieństwo, że wielkość środków na ten cel w NFOŚiGW będzie zwiększona. Wtedy nasz wniosek otrzyma dodatkowe środki. Jeśli tak by się nie stało, oszczędności mogą się pojawić w wyniku przeprowadzonych przetargów przez instytucje znajdujące się na wyższych pozycjach listy rankingowej.  

Do podpisania umowy o dofinansowanie dojdzie najprawdopodobniej pod koniec tego roku. Początek przyszłego roku, zgodnie z harmonogramem, upływałby pod znakiem przetargu. Realizacja zadania przewidziana jest na lata 2018 – 2022.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.