Reklama

Jest 10 milionów na zalew

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Jest 10 milionów na zalew - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Łuków otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 mln złotych na dalsze prace modernizacyjne przy zalewie Zimna Woda. O pieniądzach z Regionalnego Programu Operacyjnego informuje obecna, jak również była władza.

Przypomnijmy. Jesienią ubiegłego roku i wiosną obecnego nad łukowskim zalewem Zimna Woda prowadzone były prace modernizacyjne polegające m.in. na pogłębieniu niecki zbiornika, wybudowaniem nowych wałów i budowy molo nad wodą. Zalew - mimo niewielkiej ilości wody - został oficjalnie otwarty 1 lipca, a wydarzenie to uświetnił koncert Zenona Martyniuka.

Zobacz też: Zalew dostępny dla mieszkańców

Przed oddaniem inwestycji do użytku - jak również po tym fakcie - ówczesne władze miasta z burmistrzem Dariuszem Szustkiem na czele, wielokrotnie zapewniały, że do Łukowa trafi 10 milionów złotych na dalsze prace nad zbiornikiem. Informacja ta - choć nieoficjalnie zakomunikowana 11 grudnia - potwierdzona została oficjalnie w czwartek 13 grudnia.

- Faktycznie projekt ten zyskał uznanie Zarządu Województwa Lubelskiego. Do Łukowa trafi ponad 10 milionów złotych na dalszą modernizację zalewu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, także byłym władzom Łukowa za zabieganie o te pieniądze - mówi burmistrz Piotr Płudowski.

- Jednocześnie mam tym większą nadzieję, że radni poprą zaproponowany przeze mnie projekt budżetu 2019 rok uwzględniający wkład własny na planowaną inwestycję. Nie chcemy przecież, aby mieszkańcy spędzali czas na zmodernizowanym tylko częściowo terenie - dodaje włodarz.

Fachowa nazwa projektu, na który Miasto otrzymało dofinansowanie to "Odnowa zdegradowanej przestrzeni miejskiej prowadząca do rozwiązania diagnozowanych problemów społecznych w mieście Łuków". Do miejskiej kasy trafi 10 000 054,94 zł Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich. Na co przeznaczone zostaną te pieniądze?

W ramach dofinansowania przebudowany ma zostać m.in. znajdujący się w lesie budynek świetlicy/stołówki, gdzie powstanie lokalne centrum animacji społecznej. Nad zalew wrócą też kajaki i rowery wodne, które będą przechowywane w wyremontowanym, dawnym budynku przy molo. Budynki te mają zyskać nowe instalacje, m.in. sanitarne.

Część środków przeznaczonych zostanie na budowę wyciągu nart wodnych, monitoring, pomosty dla wędkarzy, przebieralnie i wiaty przystankowe. Projekt zakłada także budowę boisk, wiaty z miejscem do grillowania, miejsc do gry w szachy, siłowni zewnętrznych czy placów zabaw.

Osoby, które będą w przyszłości odwiedzać łukowski zalew, skorzystać będą mogli ze ścieżki rowerowej wiodącej od ul. Turystycznej do zalewu. Samo skrzyżowanie z ul. Zimna Woda ma zostać przebudowane, a na terenie kompleksu pojawić ma się nowe oświetlenie uliczne, odwodnienie i kanalizacja. Podświetlone mają zostać m.in. pomosty, pojawić się mają też ławki solarne, gdzie będzie można naładować urządzenie elektroniczne, takie jak telefon komórkowy. W ramach projektu powstać mają też nowe drogi na terenie kompleksu.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE