Reklama

Reklama

Jeśli nie segregujesz odpadów, opłata podskoczy do 30 zł/osoba

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jeśli nie segregujesz odpadów, opłata podskoczy do 30 zł/osoba   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wójt gminy Adamów informuje, że niedopełnianie obowiązku segregacji odpadów komunalnych wywoła sankcje.

Reklama

Firma odbierająca śmieci w Gminie Adamów ma obowiązek zawiadamiać Wójta Gminy o niedopełnieniu obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości. Obowiązek powiadamiania wójta został wprowadzony na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Prawo obliguje wójta do wszczęcia postępowania w sprawie określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, z zastosowaniem stawki podwyższonej.  

W przypadku gminy Adamów stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 30 zł od osoby miesięcznie.

 Wójt przypomina o obowiązku selektywnego zbierania odpadów.

W przypadku stwierdzenia  niedopełnienia ww.  obowiązku, Wójt zobligowany będzie do wszczęcia postępowania w sprawie określenia podwyższonej opłaty dla właścicieli nieruchomości.

 

 Problem niewłaściwej segregacji odpadów dotyczy przede wszystkim pozostałości po segregowaniu, czyli odpadów gromadzonych w pojemnikach, do których wrzucane są odpady, które powinny być zbierane selektywnie, np. opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania ze szkła, makulatura, opakowania z metali, odpady kuchenne lub zielone czyli bioodpady.

 

 Niewłaściwa segregacja dotyczy też innych frakcji, np. do szkła wrzucane są słoiki z zawartością, zaś do makulatury brudne opakowania po artykułach spożywczych.

 

 Właściciele nieruchomości, którzy nie przestrzegają obowiązku selektywnej zbiórki odpadów są informowani, przy odbiorze odpadów o niespełnianiu tego obowiązku.

 

 Bioodpady należy gromadzić w  pojemniku lub worku luzem, bez umieszczania w dodatkowych workach.

 

 W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skontaktować się z  Urzędem Gminy Adamów telefonicznie –  25 755 31 40 lub mailowo [email protected]

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy