Reklama

Jedziesz Staropijarską? Uważaj na wyjazd ze ślepej uliczki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Jedziesz Staropijarską? Uważaj na wyjazd ze ślepej uliczki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do naszej Redakcji zwrócił się Czytelnik Krzysztof z zapytaniem, jak powinny zachować się pojazdy jadące wzdłuż ulicy Staropijarskiej, mijające po prawej stronie drogę wiodącą w kierunku lokali gastronomicznych, szkoły jazdy i kancelarii adwokackich. Jego zdaniem należy ustąpić pierwszeństwa pojazdom wyjeżdżającym z tej strony.

Od wielu lat ulica Staropijarską jest drogą jednokierunkową, na której na wysokości sądu rejonowego znajduje się skrzyżowanie ze ślepą uliczką wiodącą do lokali usługowych, czy kancelarii adwokackich. Ulica jest także wykorzystywana przez pieszych, którzy skracają drogę by dojść na dworzec autobusowy. Obowiązuje też na niej miejska strefa płatnego parkowania. Czy skrzyżowanie ze wspomnianą ulicą powinno w takim razie być równorzędne, a pojazdy jadące w kierunku placu Narutowicza powinny zachować szczególną ostrożność? Tak sugeruje nasz Czytelnik.

- Znaku nie ma, że to droga wewnętrzna, tak więc według mnie jest to skrzyżowanie równorzędne i wyjeżdżając z niej mam pierwszeństwo - dodaje pan Krzysztof.

Jak informuje dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Łukowie Marek Wiąckiewicz, tak właśnie jest. Wspomniana uliczka ma status drogi publicznej i zarządzana jest przez ZDM. Na drodze obowiązują przepisy ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, a skrzyżowanie z „głównym” ciągiem ul. Staropijarskiej jest równorzędne. Oznacza to, że pierwszeństwo mają osoby wyjeżdżające ze ślepej uliczki, skręcający w kierunku urzędu miasta. Jak dodaje Wiąckiewicz, legalne jest też pobieranie opłat za parkowanie w tym miejscu.

Słowa dyrektora ZDM potwierdza też łukowska policja. W przypadku, gdy poruszamy się ulicą Staropijarską i po naszej prawej stronie z opisywanej uliczki wyjeżdża inny pojazd, zobowiązani jesteśmy ustąpić mu pierwszeństwa. Warto o tym pamiętać, pomimo tego, że na opisywanym przez Czytelnika skrzyżowaniu nie stwierdzono dawno żadnej kolizji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE