Reklama

Jedyna taka rocznica. 11 listopada już wkrótce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Jedyna taka rocznica. 11 listopada już wkrótce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za kilka dni mieszkańcy Łukowa i powiatu łukowskiego obchodzić będą Dzień Niepodległości. Święto 11 listopada będzie w tym roku wyjątkowe, ponieważ czcić będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z okazji tego wydarzenia władze powiatu, miasta i gminy Łuków już dziś zapraszają mieszkańców do świętowania. Oficjalna część obchodów święta 11 listopada będzie identyczna jak w latach ubiegłych. Samorządowcy, poczty sztandarowe i mieszkańcy spotkają się na mszy świętej w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego, a następnie przejdą pod tablicę upamiętniającą Polską Organizację Wojskową, umieszczoną na gmachu budynku Starostwa Powiatowego.

Tam złożone zostaną kwiaty i wygłoszone zostaną przemowy. O oprawę muzyczną zadba Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie. W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbędą się  również XXVI Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. Zaplanowano je na godzinę 11.30, a wystartować ma w nich aż 999 osób. Natomiast  godz. 16.00 w trakcie pikniku motoryzacyjnego w parku miejskim zostanie odsłonięty „Mówiący Kamień” Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Organizatorzy zaplanowali też wiele wydarzeń towarzyszących.  Od 5 do 10 listopada w Kinie Łuków emitowane będą filmy dokumentalne „Dziedzictwo Ziemi Łukowskiej w 100-lecie Niepodległości Polski”. 9 listopada w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie odbędzie się okolicznościowy koncert zespołu Contra Mundum oraz Gala Łukowskiej Mocy Kultury. 10 listopada zaplanowano audycję Radia Lublin w cyklu „Podróże małe i duże” z udziałem wozu transmisyjnego. 11 listopada dla zainteresowanych dostępna będzie bezpłatnie wystawa okolicznościowa „100 lat Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie [1918-2018]” oraz wystawa pokonkursowa „Dla Niepodległej”.

Organizatorzy proszą też mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej o wywieszenie flag państwowych na posesjach i balkonach.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE