Reklama

Jedlanka: remont POZ na finiszu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP ZOZ w Łukowie

Jedlanka: remont POZ na finiszu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko pół miliona złotych kosztował remont budynku POZ w Jedlance. Inwestycja jest już na ukończeniu, do zrobienia zostaje jeszcze parking przed budynkiem medycznym.

Budynek w Jedlance od lat wymagał generalnego remontu. Ten udało się rozpocząć dzięki współpracy szpitala w Łukowie z gminą Stoczek Łukowski, Powiatem Łukowskim oraz Województwem Lubelskim. Placówka medyczna zyskała nowoczesny i funkcjonalny wygląd, a do dyspozycji pacjentów oddano odnowione gabinety lekarskie i przestronną poczekalnię z rejestracją. Odnotowine zostały też toalety oraz pomieszczenia administracyjne i socjalne. Zakupiono również nowy sprzęt medyczny i wyposażenie ośrodka.

- Remont znacznie przyczynił się do poprawy warunków pracy w ośrodku zdrowia. Jednak modernizacja budynku przeprowadzona została przede wszystkim z myślą o pacjentach korzystających z usług placówki - mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. Inwestycji i Remontów w SP ZOZ w Łukowie.

- W ramach inwestycji przeprowadzony został kompleksowy remont instalacji elektrycznej, sanitarnej i hydraulicznej, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową w budynku, a także przeprowadzono remont elewacji i dachu. Wymieniono i przebudowano kominy oraz zamontowano platformę schodową umożliwiającą łatwy dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym - wylicza dyrektor.

Prace które dobiegają końca, nie będą ostatnimi wykonanymi w Jedlance. Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na zagospodarowanie terenu wokół budynku POZ. Powstać ma m.in. parking wraz z drogą dojazdową i placem manewrowym. Jak dodaje SP ZOZ w Łukowie, prace te będą dokończeniem całości inwestycji i wpisują się w politykę podnoszenia jakości usług medycznych świadczonych przez SP ZOZ w Łukowie oraz jego jednostki w Powiecie Łukowskim. Łączny koszt opisanych inwestycji wyniesie blisko 600 tys. złotych.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE