Reklama

Jechał za szybko i z promilami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Jechał za szybko i z promilami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, punkty karne a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. To konsekwencje jakie poniesie 27-latek z powiatu radzyńskiego, który pod wpływem alkoholu jechał wczoraj skodą w Łukowie i przekroczył dozwoloną prędkość.

Wczoraj policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się po ul. Łapiguz. Według zgłoszeń dokonywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w miejscu tym przekraczana jest dozwolona prędkość. Kolejny raz zgłoszenie dokonane na tej aplikacji potwierdziło się.

Po godzinie 19.00 policjanci sprawdzili prędkość jadącej tą ulicą skody. Okazało się, że kierujący tym pojazdem 27-latek z powiatu radzyńskiego przekroczył o 22 km/h dozwoloną w tym miejscu prędkość. Kierujący autem, nie kwestionował wskazania zarejestrowanego na mierniku prędkości, ale dziwnie unikał rozmowy z policjantem. Mundurowy kontrolujący kierowcę wyczuł od niego woń alkoholu. Po zbadaniu okazało się, że młodzieniec kierujący osobówką miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, wkrótce jego sprawa znajdzie finał w Sądzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i przekroczenie dozwolonej prędkości grożą mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Jego "konto" zasilą też punkty karne.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE