Reklama

Jechał 174 km/h w terenie zabudowanym

Opublikowano:
Autor:

Jechał 174 km/h w terenie zabudowanym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 czerwca policjanci z drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się w obszarze zabudowanym. 3 kierowców straciło prawo jazdy.

Kontrole przeprowadzane były między innymi w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. 


Wśród wielu sprawdzonych pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 3 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 38-latek z gm. Stanin, który po południu w obszarze zabudowanym m. Kienkówka jechał samochodem marki Mazda z prędkością 174 km/h. 38-latek tłumaczył mundurowym, że śpieszył się do pracy i nie zauważył, że porusza się odcinkiem drogi biegnącej w obszarze zabudowanym. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego „konto” zasiliło 10 punktów karnych. Dodatkowo okazało się, że 38-latek nie miał ze sobą dokumentu prawa jazdy. W tym przypadku starosta wyda decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązującą kierującego do zwrotu tego dokumentu.

Dwaj inni kierujący „z ciężką nogą”, też zostali ukarani mandatami i już stracili prawa jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE