Reklama

Jan Szyszko w Rezerwacie Jata

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadleśnictwo Łuków / Biuro Poselskie K. Głuchowskiego

Jan Szyszko w Rezerwacie Jata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znany z kontrowersyjnych poglądów dotyczących wycinania drzew poseł Jan Szyszko odwiedził w tygodniu rezerwat Jata. Co było przyczyną wizyty byłego Ministra Środowiska w podłukowskich lasach?

Parlamentarzyści i przedstawiciele Lasów Państwowych gościli we wtorek 19 czerwca w rezerwacie Jata. Przyjechali oni na zaproszenie posła Krzysztofa Głuchowskiego na wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. W skład delegacji wchodził były minister środowiska Jan Szyszko.

- Chcemy zobaczyć, w jaki sposób funkcjonuje gospodarstwo leśne i jak współpracuje z samorządami, w jaki sposób realizuje wspólne inwestycje, jak wykorzystuje swoje fundusze - wyjaśniał przyczyny swojej wizyty poseł Szyszko.

Były minister w samych superlatywach wypowiadał się o funkcjonowaniu Nadleśnictw w Polsce, chwalił również te łukowskie. Razem z innymi gośćmi odwiedził m.in. teren poligonu Jagodne oraz pomniki i atrakcje turystyczne leżącego niedaleko Łukowa rezerwatu.

Gości oprowadzali przedstawiciele Nadleśnictwa Łuków z nadleśniczym Grzegorzem Ussem na czele, który przybliżył historię rezerwatu i jego unikalny ekosystem. Parlamentarzyści, wspólnie z przedstawicielami Lasów Państwowych i władzami samorządowymi przeszli ścieżkę edukacyjną ulokowaną na terenie rezerwatu, odwiedzili wiatę Ostoja i złożyli kwiaty przy pomnikach żołnierzy Armii Krajowej oraz księdza Stanisława Brzóski. Z wizyty zadowolony był m.in. Andrzej Konieczny, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

- Wizyta sejmowej komisji jest bardzo ważna, bo grupa ta ma ogromny wpływ na tworzenie prawa dotyczącego środowiska i gospodarki wodnej. Ważne jest pokazywanie, że Lasy Państwowe skutecznie administrują terenami niezurbanizowanymi i że opiekują się tymi miejscami. Leśnicy doskonale prowadzą gospodarkę leśną, ale też budują drogi, infrastrukturę turystyczną, prowadzą edukacje wśród ludności - powiedział A. Konieczny.

Rozmówca apelował też do parlamentarzystów, aby zmienili prawo nakazujące Lasom Państwowym oddawanie 2% przychodów do Budżetu Państwa. Zdaniem Andrzeja Koniecznego, jest to niekomfortowa sytuacja, gdyż leśnicy woleliby przekazywać te pieniądze do samorządów na budowę dróg. Czy propozycje te zyskają uznanie władzy ustawodawczej? Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE