Reklama

Jakie środki zewnętrzne chce pozyskać miasto?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Jakie środki zewnętrzne chce pozyskać miasto? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni otrzymali plan pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych jakie chce zrealizować Miasto Łuków. Na liście znajduje się w sumie sześć pozycji. Niektóre z wniosków już zostały złożone i czekają na ocenę, inne jeszcze przed urzędnikami.

Dzisiaj na sesji Rady Miasta Łuków radni przyjęli informację o planowanych działaniach w kwestii pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na realizację zadań miasta. Zawiera ona dane dotyczące wniosków, które już zostały złożone oraz tych, które na złożenie jeszcze czekają.

Miasto Łuków złożyło wniosek o dofinansowanie „Termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie”. W Urzędzie Marszałkowskim trwa ocena przygotowanego dokumentu. Całkowity koszt zaplanowanych w projekcie zadań to niespełna 5 mln zł. Miasto chce pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego prawie 3 mln zł. Zadanie przewidziano do realizacji w 2018 roku. Natomiast w lipcu tego roku będzie wiadomo czy miasto pozyskało dofinansowanie.  

W lubelskim urzędzie trwa także ocena złożonego wniosku o dofinansowanie „Modernizacji instalacji oświetlenia ulicznego w Łukowie na energooszczędne”. W ramach tego projektu miasto chce wymienić 1350 sztuk oświetlenia ulicznego na energooszczędne (LED). Całkowity koszt realizacji tego zadania to 4,6 mln zł, a dofinansowanie jakie chce pozyskać miasto ma wynieść 3,2 mln. Najprawdopodobniej w październiku władze miasta będą wiedziały czy środki zewnętrzne udało się zdobyć. Realizacja pomysłu została zaplanowana na 2018 rok.  

Miasto Łuków złożyło także wniosek o wsparcie finansowe projektu „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez dostawę i montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych na terenie miasta Łuków”. Już dziś wiadomo, że wniosek ten nie uzyskał dofinansowania i znajduje się na liście rezerwowej.  

1,2 mln zł miasto chce pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki na zadania związane z przebudową boiska treningowego, budową dwóch kortów tenisowych oraz modernizacją dużego basenu na pływalni letniej. Całkowity koszt tych inwestycji to prawie 6 mln zł. Resztę potrzebnych środków samorząd pokryje z budżetu.  

W trakcie przygotowania są kolejne wnioski. Wśród trzech zaplanowanych do złożenia znajduje się wniosek o dofinansowanie planów związanych z rewitalizacją Zalewu Zimna Woda. Zgodnie z informacją przedstawioną radnym przez naczelnik wydziału promocji, dokumentacja konkursowa nie jest jeszcze znana. Konkurs będzie ogłoszony najprawdopodobniej w sierpniu tego roku.  

Podobnie sprawa wygląda z konkursem „Aktywne włączenie”, w ramach którego miasto chce podjąć działania na rzecz rodzin i osób wykluczonych lub zagrożonych ubóstwem. Tradycyjnie już, miasto planuje także złożyć wniosek o dofinansowanie „Bezpiecznego peletonu”.  

9 352 123 zł to suma jaką samorząd chce pozyskać w ramach złożonych już wniosków. Kwota ta zostanie zmieniona, gdy do konkursów wystartują kolejne aplikacje. Czas pokaże ile środków zewnętrznych uda się pozyskać.

Powyższe informacje zostały przyjęte przez radnych bez żadnej dyskusji, ani pytań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE