reklama

Jak wyglądało niepodległościowe podziemie w powiecie łukowskim?

Opublikowano:
Autor:

Jak wyglądało niepodległościowe podziemie w powiecie łukowskim?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościTo temat jednego z wystąpień w ramach organizowanej w niedzielę 1 marca konferencji popularno-naukowej pt. ?Żołnierze Wyklęci. Etos i prawda?.

Na wydarzenie przypadające w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszają burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, stowarzyszenie „Strzelcy Kaniowscy” oraz radny Gminy Łuków Jarosław Skrzyszewski.Konferencja poświęcona żołnierzom wyklętym odbędzie się w niedzielę 1 marca w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II w Urzędzie Miasta Łuków (ul. Piłsudskiego 17). Tego dnia do Łukowa przyjadą badacze zajmujący się szeroko rozumianą tematyką antykomunistycznego podziemia. Na konferencji „Etos i prawda” zaprezentowane zostaną trzy wystąpienia, a wygłoszą je następujący goście:

  • dr Rafał Drabik (IPN w Lublinie) – „Podziemie niepodległościowe w Powiecie Łukowskim”;
  • ks. prof. Stanisław Chodźko (parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach) - „Etos żołnierzy wyklętych na przykładzie mjr Mariana Bernaciaka ps. „Orlik”;
  • Bogdan Kędziora (historyk, Lublin) – „Młodzieżowa konspiracja antykomunistyczna po wojnie - młode pokolenie wyklętych”.
Wstęp na konferencję popularno-naukową jest bezpłatny. Organizatorami konferencji są Miasto Łuków i burmistrz Piotr Płudowski, stowarzyszenie „Strzelcy Kaniowscy” i radny Gminy Łuków Jarosław Skrzyszewski. Dodatkowo przed konferencją w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie odprawiona zostanie okolicznościowa msza święta. Początek o godz. 10:30. Ponadto organizatorzy wydarzenia proszą mieszkańców miasta o wywieszenie 1 marca na swoich posesjach i balkonach flag państwowych.



Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE