Reklama

Jak wybierano Mariusza Furlepę? Przedstawiamy szczegóły pracy komisji.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Jak wybierano Mariusza Furlepę? Przedstawiamy szczegóły pracy komisji. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mariusz Furlepa zostanie nowym dyrektorem szpitala w Łukowie. Tak zadecydowała komisja konkursowa, która przez dwa dni analizowała kandydatury osób ubiegających się o stanowisko szefa SP ZOZ. Jak jednak wyglądały przesłuchania kandydatów?

Około 6 godzin trwały prace komisji konkursowej, która wybierała nowego dyrektora szpitala w Łukowie. Do zasadniczej części konkursu zostały dopuszczone trzy osoby - Mariusz Furlepa, dotychczasowy p.o. dyrektora i jednocześnie Zastępca ds. Lecznictwa oraz dwaj kandydaci z zewnątrz: Zbigniew Kończak i Piotr Latawiec. Ubiegający się o stanowisko następcy Władysława Kobielskiego przesłuchiwani byli przez około dwie godziny każdy. Jak powiedział nam świeżo po zakończeniu prac komisji jej przewodniczący Włodzimierz Wolski, Furlepa wygrał dopiero w drugim głosowaniu.

- Mariusz Furlepa podczas pierwszego głosowania otrzymał 3 głosy od członków komisji. Jego kontrkandydaci otrzymali po dwa głosy każdy i konieczne okazało się przeprowadzenie nowego głosowania z powodu braku bezwzględnej większości głosów członków komisji. W drugim głosowaniu przyszły dyrektor otrzymał 4 głosy, a jego kontrkandydaci 2 i 1 głos
- powiedział w rozmowie z redakcją Łuków24.pl W. Wolski.

Wszystkie osoby startujące w konkursie usłyszały trzy jednakowe pytania. Dotyczyły one koncepcji funkcjonowania SP ZOZ w Łukowie, współpracy z zespołem i sposobu rozwiązywania problemów wśród 1000 pracowników oraz sposobów kreowania pozytywnego wizerunku łukowskiego szpitala. Dodatkowo członkowie komisji zadawali szczegółowe pytania na przykład z prośbą o doprecyzowanie odpowiedzi.

Kandydaci przedstawiali też swoje wizje dotyczące rozbudowy SP ZOZ. Wicestarosta Wolski w rozmowie z redakcją przekonywał, że jest pod wielkim wrażeniem wiedzy, jaką zaprezentowali wszyscy trzej panowie. Cała trójka przedstawiła zbliżone pomysły na szpital i akcentowała aby bazować, na tym co mamy obecnie. Chwalono m.in. punkty Podstawowej Opieki Zdrowotnej i zauważono, że szpital powinien być czymś więcej niż tylko placówką powiatową. Kandydaci z zewnątrz - jak przekonywał wicestarosta - dziwili się w ogóle, że SP ZOZ w Łukowie znajduje się na tzw. I stopniu referencyjności.

- Jestem pod wrażeniem poziomu wiedzy, zwłaszcza kandydatów spoza Łukowa. Bardzo trudne jest zbudowanie obrazu placówki i stworzenie koncepcji jej funkcjonowania jedynie na podstawie materiałów dostarczonych do konkursu. Wszystkie trzy koncepcje były spójne i dobrze przygotowane - powiedział Włodzimierz Wolski.

Teraz wicestarosta ma trzy dni na sporządzenie pełnego protokołu z prac komisji wybierającej dyrektora szpitala. Gdy dokument będzie gotowy, zostanie przedstawiony Zarządowi Powiatu, który formalnie zadecyduje o powierzeniu Mariuszowi Furlepie pełnoprawnego stanowiska. Być może decyzja w tej sprawie zapadnie już w poniedziałek.

Zobacz też: Mariusz Furlepa dyrektorem szpitala!Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE