Reklama

"Jak to ze lnem było"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

"Jak to ze lnem było" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 100 osób wzięło udział w warsztatach muzealnych "Jak to za lnem było". W inicjatywie zorganizowanej przez Muzeum Regionalne mieszkańcy powiatu uczyli się, jak między innymi zagospodarować tą roślinę.

Za nami II edycja warsztatów muzealnych „Jak to ze lnem było”. W środę 10 października ponad 100 osób (głównie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie, Zespołów Szkół w Świdrach i Staninie oraz osoby indywidualne), dowiadywało się jak tradycyjnie obrabia się len, od momentu jego zasiania do uszycia tkaniny.

Uczestnicy zwiedzali też wystawę „W polu i w zagrodzie”, na której prezentowane były m.in. narzędzia związane z obróbką lnu. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie olejarni Roberta Janowskiego w Turzych Rogach, gdzie można było zdobyć informacje na temat tłoczenia olejów na zimno z różnego rodzaju ziaren. Podczas wizyty w zakładzie można było również skosztować i osobiście rozróżnić smak poszczególnych olejów roślinnych.

Wyjazd do olejarni był możliwy dzięki przedsiębiorstwu PKS S.A. w Łukowie, z którym Muzeum Regionalne współpracuje od ponad 3 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE