Reklama

Reklama

Jak sobie poradzić ze zmęczeniem wzroku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak sobie poradzić ze zmęczeniem wzroku?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żyjemy w czasach, w których ekran telefonu, telewizor, tablet, komputer czy wyświetlacz zegarka stał się nieodpartym elementem codziennego funkcjonowania. Dodatkowo od wiosny praca zdalna z komputerem dotyczy coraz większej liczby pracowników. Ze wspomnianych urządzeń korzystamy w ciągu dnia nawet do 9 godzin. Szacuje się, że ok. 95% osób spędza minimum 2 godziny dziennie przed ekranem. Dodatkowo przebywanie w pomieszczeniach bez dostępu do naturalnego oświetlenia, stres, napięcie, pośpiech mogą prowadzić do Cyfrowego Zmęczenia Wzroku

Reklama

Co odpowiada za taki stan rzeczy?

Mówiąc krótko nie jesteśmy stworzeni do tego, żeby przez kilka godzin utrzymywać wzrok w bliskich odległościach. Podczas kilkugodzinnego wysiłku wzrokowego mięśnie w gałce ocznej nie są w stanie utrzymać soczewki tak, aby stale dawała wyraźne widzenie, przez co dochodzi do ich napięcia. Jeżeli dodatkowo występuje nieskorygowana wada wzroku to w takiej sytuacji zmęczone już oczy potrzebują dodatkowego wysiłku w celu utrzymania wyraźnego widzenia. Innym szkodliwym czynnikiem jest światło niebieskie (emitowane przez urządzenia cyfrowe).

 

Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Najlepiej, gdybyśmy nie korzystali z urządzeń cyfrowych i nie pracowali w odległościach bliskich. Jednak w dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne do wykonania. Dlatego watro zrobić kilka prostych rzeczy, które pomogą nam w dużym stopniu chronić nasz wzrok. Przede wszystkim należy robić odpoczynek od pracy wzrokowej, czyli np. co 20 minut przez 20 sekund popatrzeć na daleką odległość za okno lub po prostu do dali.

 

Kluczowa jednak będzie wizyta u optometrysty. W salonach Okularium można skorzystać z badania wzroku całkowicie bezpłatnie. Jeżeli specjalista uzna, że należy skorygować wzrok, co pomoże nam w codziennym funkcjonowaniu – wypisze receptę na okulary.

 

Okulary korekcyjne, które wybieramy, powinny mieć antyrefleks. Jest to specjalna, bezbarwna powłoka, która nadaje większej przejrzystości soczewce okularowej. Antyrefleks chroni również nasze oczy przed promieniowaniem UV czy światłem niebieskim emitowanym z urządzeń elektronicznych oraz pomaga utrzymać szkła w czystości.

 

Obecnie w salonach optycznych Okularium można skorzystać z wyjątkowych promocji takich jak: Rabat dla Seniorów, Karta Dużej Rodziny czy -10% na szkła marki Nikon.

 

Odwiedź najbliższy salon i wybierz rabat, który spełni Twoje oczekiwania!Salon optyczny Okularium

ul. Wyszyńskiego 10/18

21-400 Łuków

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE