Reklama

Jak skuteczne chronić swoje oczy przed słońcem?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Jak skuteczne chronić swoje oczy przed słońcem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek do naszej stylizacji i wyznacznik najnowszych trendów. To przede wszystkim niezbędna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym dla naszych oczu i ich okolic. Promienie słoneczne są bardzo zdradliwe, ponieważ przedostają się do naszych oczu nie tylko latem, ale przez cały rok. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych, o których będziemy pamiętać nie tylko podczas wakacji, ale także w pozostałe pory roku.

Najważniejszą kwestią przy wyborze okularów przeciwsłonecznych jest miejsce ich zakupu. Specjaliści polskiej sieci salonów optycznych Okularium zwracają szczególną uwagę na to, że tylko okulary przeciwsłoneczne zakupione w renomowanych salonach optycznych, posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Gwarantują one Twoim oczom pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym oraz zapewniają idealne odwzorowanie obrazu i naturalne postrzeganie kolorów.

Kupując okulary na ulicznych straganach, w marketach, drogeriach lub sklepach odzieżowych, otrzymujemy zazwyczaj zwykłe, zabarwione plastikowe płytki, które wywołują męczliwość oczu i narażają nas na groźne choroby narządu wzroku. Mimo ciemnego zabarwienia są one dla nas bardziej szkodliwe niż brak jakichkolwiek okularów przeciwsłonecznych. Na słońcu nasze źrenice naturalnie się zwężają, aby jak najmniej promieni słonecznych wpadało do oczu. Jeśli założymy ciemne okulary bez odpowiednich filtrów, źrenice zaczną się rozszerzać i w ten sposób do wnętrza oka dotrze więcej szkodliwych promieni.


Nie tylko przeciwsłoneczne szkła okularowe są istotne, ale także jakość samej oprawy i materiał, z jakiego została ona wykonana. Tworzywa używane do produkcji tanich okularów przeciwsłonecznych, to najczęściej materiały bez atestów dopuszczających do ich użytkowania, lub zwykły plastik. Mogą one powodować uciążliwe uczulenia, zabarwiać skórę i reagować z naszym potem. Ze względu na ich niską jakość materiału, są mało plastyczne, przez co bardzo szybko ulegają uszkodzeniom.

Pamiętaj, że doświadczony i posiadający odpowiednią wiedzę doradca klienta w salonie optycznym potrafi tylko na podstawie oznaczeń znajdujących się na zauszniku, podać podstawową specyfikację danego produktu. W renomowanym i dbającym o satysfakcję klienta salonie optycznym, otrzymasz pełne informacje odnośnie szkieł okularowych, opraw, filtrów UV i parametrów danego produktu. Doradca klienta w takim punkcie sprzedaży zagwarantuje Ci pełną jakość widzenia oraz dopasuje okulary, które będą odpowiedzią na Twoje indywidualne potrzeby.

Jeśli chcesz mieć gwarancję zakupu bezpiecznych okularów przeciwsłonecznych,
odwiedź salon Okularium w Twoim mieście.

Salon optyczny Okularium
ul. Wyszyńskiego 10/18
21-400 Łuków
Tel. 25 797 20 20

Salon optyczny Okularium
ul. Dmocha 2A
21-400 Łuków
Tel. 25 798 00 00
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE