Reklama

Jak karetka dostanie się nad bulwar?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Jak karetka dostanie się nad bulwar? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo ma ruszyć budowa "Bulwaru nad Krzną". Użytkownicy pobliskich działek zastanawiają się, czy po zakończeniu inwestycji służby ratunkowe będą mogły bez problemów dostać się do potrzebujących przebywających w pobliżu.

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który zastanawia się, jak nad bulwar dostaną się służby ratunkowe.

- Mam działkę od strony Krzny. Wkrótce wzdłuż rzeki wybudowany zostanie bulwar. Zastawiam się, co będzie, gdy ktoś z działkowiczów zasłabnie? Jak dostanie się tam karetka, skoro będzie w tym miejscu ścieżka rowerowa? A jak wjedzie tam ciężki sprzęt straży? Kolejnym problemem dla mieszkańców jest to, że nie będą mogli sobie już niczego dowieźć samochodem na działkę - pisze nasz Czytelnik.

Zapytaliśmy Krzysztofa Fornala, naczelnika Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Łukowie, czy służby ratownicze bez problemu będą mogły się dostać do ewentualnych potrzebujących, którzy się znajdą w pobliżu bulwaru.

- Droga rowerowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą tzw. "Bulwar nad Krzną" została zaprojektowana i zostanie wykonana tak, by pojazdy incydentalnie mogły  nią jeździć. Konstrukcja drogi zostanie odpowiednio wzmocniona, żeby pojazdy ratunkowe (typu straż, policja, karetka) oraz pojazdy służb zajmujących się czyszczeniem i konserwacją Krzny mogły się swobodnie i bez powodowania uszkodzeń poruszać. Tym samym ewentualny dojazd służb ratunkowych do działek rekreacyjnych przy Krznie po wykonaniu inwestycji "Bulwaru" zostanie znacząco poprawiony - wyjaśnia Krzysztof Fornal. 

Naczelnik Wydziału Inwestycji UM podkreśla, że po wykonaniu inwestycji dojazd służb ratunkowych do bulwaru będzie wręcz ułatwiony, gdyż pojazdy nie będą już grzęznąć w błocie. Zimą zaś bulwar będzie regularnie odśnieżany. Fornal dodaje, że kierowcy innych samochodów, które będą się poruszały po bulwarze, mogą zostać ukarani mandatem przez policję.

----------

Budowa bulwaru obejmie: 2-kierunkową ścieżkę rowerową z betonu asfaltowego (1100 m), pas zieleni do uprawiania biegów, nordic walking i narciarstwa biegowego (970,97 m), chodnik dla pieszych z kostki betonowej (1100 m), pas zieleni z elementami małej architektury (11 ławek 1-stronnych, 3 ławki 2-stronne, kosze na śmieci, 16 stojaków na rowery, barierki ochronne, 2 ławki solarne z wi-fi, roślinność ozdobna), 2 przystanie dla kajaków, parkowe lampy 2-stronne LED oraz oznakowanie pionowe i poziome.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE