Reklama

Jagodowe święto

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

Jagodowe święto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminne Święto Jagody odbyło się w liturgiczne święto Matki Bożej Jagodnej. 2 lipca uczestnicy wydarzenia mieli okazję nie tylko posmakować przysmaków z jagodami, obejrzeć kabaret z jagodą w tle, ale także wziąć udział w rodzinnych konkursach.

Zaczęło się od mszy świętej odprawionej w intencji Koła Gospodyń Wiejskich „Kumpele” i mieszkańców sołectwa Gręzówka. 2 lipca, już po raz czwarty, mieszkanki Gręzówki ugościły przybyłych przysmakami. Były ciasta, bułeczki – koniecznie z jagodami, a także lody i wata cukrowa.

Gminne święto nie mogło się odbyć bez występów artystycznych zespołów ludowych i dziecięcych (uczniów Zespołu Szkół w Gręzówce i Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Jata”). Zespół „Kumpele” przygotował nie tylko piosenki, ale także scenkę satyryczną „Na jagody”. Także w repertuarze pozostałych zespołów – „Jagódek” ze Żdżar, „Niezapominajek” z Dminina, „Świderzanek” ze Świderek nie zabrakło jagodowych akcentów.

Radość przyniosły rodzinne konkursy, które polegały na zbieraniu jagód z zamkniętymi oczami, odgadywaniu odgłosów zwierząt domowych i leśnych, odgadywaniu przebojów i tytułów bajek oraz przelewaniu wody z pełnej buteleczki do pustej. Na konkursy zaprosił wszystkich Gminny Ośrodek Kultury. Najlepsza okazała się rodzina państwa Wilczyńskich.

Na festynie, oprócz konkursów i występów, nie brakowało także stoisk. Każdy uczestnik Gminnego Święta Jagody mógł zbadać proporcje tłuszczu i wody w organizmie, wygrać cenne nagrody w loterii fantowej, zasięgnąć informacji na temat profilaktyki zdrowotnej czy obejrzeć pokaz umiejętności strażackich. Wydarzenie zakończyła zabawa z zespołem muzycznym.

Gminne Święto Jagody zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich i zespół „Kumpele” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie. Wspierali ich: Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Sołecka oraz Zespół Szkół w Gręzówce. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE