Reklama

IV test w IV LO. Zwyciężają gospodarze

Opublikowano:
Autor:

IV test w IV LO. Zwyciężają gospodarze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 40 osób wzięło udział w IV edycji testu wiedzy z historii Łukowa ?Poznaj Swoje Miasto?, który odbył się w piątek 13 grudnia w Łukowie.

Indywidualnie z zestawem pytań przygotowanym przez organizatorów - stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa najlepiej poradził sobie Krzysztof Koper z IV LO, który wyprzedził zaledwie o 1 punkt Kacpra Beczka z Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie. III miejsce zajął inny z reprezentantów gospodarzy, Dawid Borkowski. Uzyskane wyniki spowodowały, że uczniowie LO im. Jana Pawła II zwyciężyli także w klasyfikacji szkół.

- W zakulisowych komentarzach uczestnicy przyznawali najczęściej, że przygotowany przez nas test był trudny. I taka była jego idea, ponieważ kilkuwieczna historia Łukowa jest pełna barwnych postaci, ważnych dat, miejsc czy związków przyczynowo-skutkowych. To coś, czym chcemy zainteresować młodych ludzi, mieszkańców miasta - mówi Piotr Lenarcik autor pytań i pomysłodawca testu wiedzy.

Test wiedzy o mieście przygotowany przez Alternatywę dla Łukowa liczył 30 pytań, z których większość miała charakter zamknięty, a część wymagała od uczestników wpisania kilku słów w odpowiedzi. Na jego wypełnienie uczestnicy edukacyjnej zabawy mieli godzinę.

- W teście pytaliśmy o historię miasta sięgającą XIII i XIV wieku, ale też o całkiem współczesne wydarzenia. Jedno z pytań dotyczyło na przykład nawiązania współpracy partnerskiej z jednym z miast zagranicznych, a w innym poprosiliśmy o wskazanie architekta budynku dzisiejszego Starostwa Powiatowego - dodaje Piotr Lenarcik.

 Drużynowe zwycięstwo IV LO w Łukowie oznacza, że kolejna edycja testu wiedzy również ma się odbyć w tej placówce. W tym roku za gospodarzami w rywalizacji szkół uplasowali się przedstawiciele ZS nr 3, a na najniższym stopniu podium stanęli ax aequo uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie.

- Decyzja o organizacji przyszłorocznej edycji testu wiedzy o Łukowie zapadła jeszcze przed przeprowadzeniem edycji tegorocznej - mówi Lenarcik. - Wydaje mi się, że przez te cztery lata zdążyliśmy już stworzyć całkiem fajną społeczność, która chce wiedzieć o Łukowie coś więcej niż to, co widzimy na co dzień. To motywujące - dodaje.

Na pytania odpowiadali także osoby dorosłe. W tej klasyfikacji zwyciężył Marek Sobiech, który również o 1 punkt pokonał kolejną osobę w rywalizacji. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez członków stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa. Niespodzianki dla dwójki uczestników przygotowało także Towarzystwo Fruwającej Muchy i klub Motoweterani. Test wiedzy odbywał się pod patronatem burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego, który wręczał nagrody jego uczestnikom.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE