Reklama

IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Celem pieszej wędrówki - nazywanej też rajdem - jest uczczenie pamięci bohaterów polskich podziemnych formacji wojskowych, walczących z okupantami w okresie II Wojny Światowej, w szczególności żołnierzy z lasów łukowskich. Rajd będzie wiódł szlakiem miejsc związanych z ludźmi, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny, jego baza będzie zlokalizowana w miejscu biwakowym rezerwatu Jata.

Termin IV Pieszego Rajdu śladami kpt. „Ostoi” to sobota i niedziela 15-16 czerwca.

Organizatorzy i partnerzy zapraszają do wspólnej wędrówki jedną z wybranych tras w pięknych okolicznościach przyrody, do czuwania przy ognisku i spania pod namiotem. W bazie Rajdu zapewniają liczne atrakcje, wśród nich: prezentację uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia żołnierskiego, dioramę obozu partyzanckiego z udziałem rekonstruktorów ze ŚZŻAK Koło Łuków, a także szereg konkursów i atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Organizatorami Rajdu są Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik”. Wydarzenie wspierają też Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Mazowieckie Towarzystwo Strzeleckie im. Marszałka J. Piłsudskiego, gminy Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwo Łuków.

Szczegóły, trasy i regulamin Rajdu zostaną udostępnione wkrótce na portalach internetowych www.tphOrlik.org.pl i na www.lukow.ug.gov.pl  Wydarzenie na Facebooku znajduje się POD TYM ADRESEM.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE