Reklama

Inwestycje w gminie Stoczek Łukowski

Opublikowano:
Autor:

Inwestycje w gminie Stoczek Łukowski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budżet gminy Stoczek Łukowski uchwalony. Przed samorządem trudne inwestycje. Na co został położony największy nacisk?

Stary rok mamy za sobą. W uchwalonym 28 grudnia budżecie na 2017 rok znalazła się m.in. rozbudowa oczyszczalni ścieków, budowa kanalizacji, przebudowa dróg czy budowa świetlic. W sumie, w budżecie gminy, dochody sięgają prawie 32 mln zł, natomiast wydatki prawie 38 mln zł. Deficyt zostanie pokryty z pożyczek. Zobacz, co gmina chce zrobić dla swoich mieszkańców.

W planach inwestycyjnych, na które gmina Stoczek Łukowski przeznaczy ponad 10 mln zł. znalazła się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Woli Kisielskiej. Na to zadanie przeznaczone zostały środki w wysokości 3,1 mln. W tym roku powstanie także kanalizacja w miejscowości Kieńkówka (1,5 mln), Stare Kobiałki i Jamielnik Kolonia (1 mln).

Drugim ważnym zadaniem będą drogi. Gmina chce je wykonać w ramach tzw. „schetynówek”. 350 tys. zł. zabezpieczono na modernizację dróg powiatowych w Jamielnem, Starej Prawdzie, Starej Róży i Turcu. Na drogi gminne z budżetu zostanie wydanych ponad 2 mln zł. Prace drogowe będą miały miejsce w miejscowościach: Zgórznica, Stare Kobiałki, Januszówka, Stara Róża, Róża Podgórna, Wiśniówka – Huta Łukacz, Jagodne, Jamielne – Kochany, Jamielnik Kolonia. Natomiast 1 675 000 zł. pochłonie przebudowa dróg gminnych: Rosy – Róża Podgórna – Aleksandrówka - Stary Jamielnik.

W tegorocznym budżecie znalazły się także środki na zakup samochodu strażackiego dla OSP Jedlanka (700 tys.) czy termomodernizację dwóch budynków szkolnych – w Kisielsku i Szyszkach (620 tys.). Radni Rady Gminy, podejmując uchwałę budżetową, wyrazili także zgodę na budowę nowych świetlic wiejskich oraz remont już istniejących.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE