Reklama

Internetowy włamywacz zatrzymany

Opublikowano:
Autor:

Internetowy włamywacz zatrzymany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 3 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez łukowskich policjantów 26-latkowi. Młody mężczyzna włamał się na konto na profilu społecznościowym. Tam przerobił zdjęcie właścicielki konta i podszywając się pod nią, rozsyłał wiadomości jej znajomym.

W tym tygodniu do łukowskiej Komendy policji zgłosiła się 20-latka, która poinformowała, że na profilu społecznościowym, na jej koncie ktoś „przerobił” jej zdjęcie. Kobieta twierdziła, że ktoś podszywając się pod nią przesyła znajomym dziwne wiadomości. Młoda kobieta zapewniała, że nikomu nie udostępniała hasła do swego konta. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci zajmujący się w łukowskiej komendzie cyberprzestępczością.

W piątek ich działania przyniosły efekt. Policjanci w jednej z łukowskich firm zatrzymali 26-latka, który odbywał tam szkolenie. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ten w trakcie korzystania ze służbowego komputera logował się na koncie 20-latki, dokonując tam przeróbek jej zdjęć. Ponadto „podszywając” się pod właścicielkę konta także  rozsyłał wiadomości, które mogły wyrządzić szkodę młodej kobiecie.

Policjanci zabezpieczyli służbowy komputer. 26-latek już usłyszał zarzut. Prowadzący postępowanie ustalą w jaki sposób młody mężczyzna uzyskał dostęp do zabezpieczonego konta na profilu społecznościowym, wyrządzając dodatkowo szkodę osobistą młodej kobiecie.

Policja apeluje: pamiętajmy, by hasła do naszych kont na portalach społecznościowych, hasła do adresów e-mail oraz hasła do kont bankowych odpowiednio zabezpieczać, by nikomu ich nie udostępniać. Przestępcy wykorzystując dostęp do takich kont mogą wyrządzić nam wiele nieodwracalnych szkód.

Źródło: KPP w Łukowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE