Reklama

Internetowa zbiórka dla muzeum

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Internetowa zbiórka dla muzeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej nie zwalnia tempa i pozyskuje kolejne pamiątki po nobliście. Jak informuje dyrektor placówki Maciej Cybulski, tym razem prowadzona jest crowdfundingowa zbiórka na zakup m.in. lupy, czy akcesoriów tytoniowych, których w przeszłości używał pisarz.

- Pamiątki znajdują się w zbiorach prywatnych, stanowią dużą rzadkość na rynku antykwarycznym, a zarazem są doskonałym źródłem wiedzy o pisarzu i epoce w której żył i tworzył - mówi Maciej Cybulski.

Prowadzona w Internecie zbiórka jest kontynuacją przywracania skarbów kultury polskiej, ostatnich znanych pamiątek po Henryku Sienkiewiczu do zbiorów muzealnych. Placówka w Woli Okrzejskiej chce tym razem pozyskać m.in. srebrną grzechotkę (będącą jednocześnie gwizdkiem) dzieci pisarza, lupę powiększającą, papierośnicę i inne akcesoria tytoniowe.

- Głęboko wierzymy, że pamiątki te służyć będą współczesnym oraz przyszłym pokoleniom Polaków. Za Jego zaangażowanie w sprawy narodowe, dążenia niepodległościowe, spuściznę literacką jesteśmy to winni Sienkiewiczowi - dodaje Maciej Cybulski.

Zbiórka środków na kupno pamiątek prowadzona jest na stronie internetowej Pomagam.pl POD TYM ADRESEM.

Okazja do pomocy jest wyjątkowa, ponieważ każda osoba, która wesprze inicjatywę kwotą przynajmniej 120 zł, otrzyma w prezencie od muzeum nowo wydany Katalog Zbiorów Muzeum Henryka Sienkiewicza. Jest to album liczący 470 stron, w którym znajdziemy historię powstania muzeum, usypania kopca Henryka Sienkiewicza i działalność placówki na przestrzeni 50-lat.

Zobacz też: Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE