Reklama

Integracja wokół oczka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: LGD Razem ku Lepszej Przyszłości

Integracja wokół oczka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedni spotykają się na boisku, inni podczas prac społecznych. Tak było w przypadku mieszkańców Nurzyny w gminie Trzebieszów.

W czynie społecznym zasadzili 242 drzewa i krzewy. Spędzili nad tym zadaniem niemal cały dzień. Mieszkańcy Nurzyny spotkali się przy oczku wodnym, by wspólną pracą zmienić jego wygląd. Podjęte działania nie tylko poprawiły wizerunek tego miejsca. Od teraz swoje miejsce znajdą tu owady, ptaki, płazy i ryby.

Wśród 242 roślin znalazły się rodzime krzewy i drzewa kwitnące, które będą stanowiły cenne źródło pokarmu dla owadów i ptaków. Przed ich posadzeniem odbyło się także oczyszczenie zbiornika wodnego z namułu oraz skarpowanie linii brzegowej w celu wykonania dogodnego zejścia dla płazów. Ponadto umieszczone kamienie polne na dnie w dwóch rogach zbiornika oraz korzenie drzew stworzą przyjazne miejsce rozrodu dla płazów i ryb.

Przedsięwzięcie zintegrowało mieszkańców Nurzyny. Na zakończenie prac zorganizowali wspólnego grilla. Projekt „Przyrodnicze i edukacyjne zagospodarowanie oczka wodnego w Nurzynie jako przykład łagodzenia zmian klimatycznych” realizowany jest przez Lokalną Grupę Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”. Dofinansowanie zostało pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE