reklama

Instytut Geologiczny oceni prace uczniów z gminy Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

Instytut Geologiczny oceni prace uczniów z gminy Łuków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościJuż po raz 18. Państwowy Instytut Geologiczno w Warszawie zaprasza uczniów wszystkich szczebli edukacji do wzięcia udziału w podróży w głąb Ziemi. Zachwyt nad tym, co kryje w sobie nasza planeta 32 uczniów z gminnych szkół przekuło w prace plastyczne.

Ileż to razy patrzyliśmy oczarowani na okazy kryształów i minerałów wystawione w muzealnych gablotach, czy też spotykane bezpośrednio w terenie? Ich wyjątkowe piękno przyciągało nasz wzrok kusząc swoimi różnorodnymi barwami. Ileż to razy staliśmy w zachwycie przed ścianami odsłoniętych przewodów wulkanicznych, kanionów, łańcuchów górskich, czy też klifów, w których niesamowite wzory namalowała Matka Natura kolorowymi warstwami skał? - czytamy na stronie konkursu. Pamiętając o tym zachwycie, organizatorzy kolejnej edycji konkursu proponują uczestnikom jeszcze jedną ekspedycję w czasie i przestrzeni.  

Ci, którzy zechcieli z zaproszenia skorzystać musieli przedstawić swoje odkrycia niesamowitych miejsc pełnych geologicznych barw zaklętych w skałach przenieść na papier. Uczniowie z gminy Łuków skorzystali z tego zaproszenia i przygotowali 32 prace plastyczne na konkurs geologiczno-środowiskowy „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze, wczoraj, dziś i jutro”. Konkurs ogłosił Państwowy Instytut Geologiczny-Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie (PIG-PIB).  

Wszystkie nadesłane do siedziby Lokalnej Grupy Działania „Razem ku lepszej przyszłości” prace oceniła komisja konkursowa złożona z przedstawicieli LGD oraz gminy Łuków. Prace zostały ocenione na szczeblu gminnym i przekazane do Muzeum Geologicznego PIG-PIB, gdzie będą rywalizowały w konkursie regionalnym.  

Oto lista nagrodzonych uczniów:
- Maja Sadło – Zespół Szkół w Gręzówce, kl. V (praca „Amonit ziemią malowany”),
- Paulina Wawrzyńczak – Zespół Szkół w Czerśli, kl. V (praca „Ziemia i minerały”),  
- Filip Komsta – Szkoła Podstawowa w Strzyżewie, kl. IV (praca „Wulkan i wodospad”).

Natomiast wyróżnienia przyznane zostały następującym osobom: Erykowi Sosnowskiemu (ZS w Gręzówce), Zuzannie Sadło (ZS w Rolach), Roksanie Burdoń (ZS w Rolach), Gabrieli Celińskiej (ZS w Gołaszynie) i Alicji Cegiełko (ZS w Gręzówce). 

Poniżej prezentujemy Państwu galerię prac uczniów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE