Reklama

Indeks UJ ma w kieszeni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Indeks UJ ma w kieszeni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nikodem Korpysz reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Łukowie zdobył indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Co takiego zrobił?

Nikodem Korpysz, uczeń klasy III i z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Naukowy sukces daje mu preferencje w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrane uczelnie wyższe oraz indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jak informuje społeczność „Kościuszki” zawody centralne odbyły się 6 i 7 kwietnia w Serocku niedaleko Legionowa. Uczestnicy konkursu zgłębiali tematykę związaną z wyzwaniem współczesnego świata zgodnie z hasłem przewodnim: „Gospodarka światowa - wolny handel czy protekcjonizm?”.

Atrakcją było też spotkanie uczniów i nauczycieli z prezesem Narodowego Banku Polskiego Adamem Glapińskim. Finaliści konkursu rozmawiali o najważniejszych problemach gospodarki Polski i świata, mieli także okazję zwiedzić Gabinet Numizmatyczny NBP lub okolicznościowe wystawy w Oddziale Okręgowym NBP w Warszawie.

Opiekunem Nikodema jest Bożena Zalewska.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE