Reklama

Im więcej śmietniczek, tym brudniej

Opublikowano:
Autor:

Im więcej śmietniczek, tym brudniej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat śmietniczek na terenie naszego miasta powraca. W październiku pojemniki na śmieci wzdłuż dróg krajowych zaczęły znikać, ponieważ wygasła umowa z firmą dbającą o ich opróżnianie. Teraz radni pytają czy jest możliwość ustawienia większej ilości pojemników na odpady wzdłuż dróg powiatowych.

O porządek na placach miejskich oraz opróżnianie śmietniczek przy drogach miejskich dba przedsiębiorstwo Usługi Budowlane Radosław Świderski. Firma, zgodnie z umową, ma wykonywać swoje zadanie sześć razy w tygodniu. Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie zajmuje się natomiast opróżnianiem śmietniczek znajdujących się wzdłuż dróg powiatowych. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta do prezesa PUIiK zostało skierowane pytanie o to jak dużo śmietniczek znajduje się na terenie miasta i czy nie można ustawić ich więcej wzdłuż dróg powiatowych.  

W całym mieście jest około 100 śmietniczek, a przy drogach powiatowych 15-20. Znam miasta, gdzie nie ma ani jednej śmietniczki. Doświadczenie mówi, że im więcej śmietniczek, tam jest bardziej brudno – powiedział prezes PUIiK Władysław Karaś.  

Z twierdzeniem tym nie zgodził się radny Artur Gałach, twierdząc, że jest ich za mało. By wzdłuż dróg powiatowych pojawiła się większa ilość śmietniczek, muszą na ten cel zostać przeznaczone dodatkowe środki.    

Niejednokrotnie poruszaliśmy temat zostawianych w lasach, wzdłuż dróg, w rzece, a nawet na placach zabaw odpadów. Najczęściej w oczy rzucają się puste butelki po napojach alkoholowych i różnego rodzaju opakowania. Państwa zachęcamy do dyskusji na temat tezy postawionej przez prezesa PUIiK. Czy mniejsza ilość śmietniczek przyczyniłby się do zmniejszenia ilości śmieci przewracających się po naszych ulicach? Zwracajmy także uwagę na to czy w miejscach, w których przebywamy sami nie pozostawiamy po sobie bałaganu.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE