Reklama

Ilu uczniów liczą szkoły?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ilu uczniów liczą szkoły? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa tygodnie temu uczniowie łukowskich podstawówek i szkół średnich wrócili w szkolne mury. Ile osób uczyć się w poszczególnych szkołach?

3060 uczniów uczęszczać będzie do ulokowanych w Łukowie szkół podstawowych. Wszyscy dwa tygodnie temu, w poniedziałek 3 września rozpoczęli rok szkolny 2018/2019, a dzień później wrócili w szkolne ławki.

Największa grupa młodych mieszkańców miasta i okolic uczyć się będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, nazywanej zwyczajowo „Jedynką”. W tym roku do szkoły tej będą uczęszczać 1022 osoby. Ponad 800 osób mniej rozpoczęło nowy rok szkolny w łukowskiej „Trójce”. Do szkoły tej uczęszczać będzie 216 osób. Pozostałe miejskie szkoły będą już bardziej zapełnione uczniami. Do Szkoły Podstawowej nr 2 w bieżącym roku szkolnym chodzić będzie 480 uczniów, do Szkoły Podstawowej nr 4 - 648 uczniów, a do popularnej „Piątki” 694 uczniów.

W szkołach średnich funkcjonujących na terenie Łukowa, liczba uczniów przedstawia się nieco inaczej. Według informacji SIO (Systemu Informacji Oświatowej), udostępnionej dzięki uprzejmości Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie, w placówkach tych w roku szkolnym 2018/2018 uczyć się łącznie 3158 osób (stan na 10 września 2018 r.)

W rozbiciu na poszczególne szkoły, 741 osób uczyć się będzie w bieżącym roku szkolnym w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. 382 osoby podjęły naukę w IV LO, czyli popularnym „Medyku”, a 612 osób w łukowskich „Alejach”. ZS nr 2 im. A. Świętochowskiego pod swoim dachem kształcić będzie 497 osób. Natomiast do ZS nr 3 uczęszczać będzie 926 uczniów.

PZO przygotował też informację, ile osób będzie się uczyć w szkołach  średnich poza Łukowem. I tak w ZS w Radoryżu Smolanym, gdzie funkcjonują oddziały mundurowe w bieżącym roku szkolnym uczyć się będzie 215 osób. 125 osób edukację pobierać będzie w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim, a 167 uczniów w prowadzonym przez Gminę Adamów (na podstawie porozumienia z Powiatem Łukowskim) Zespole Szkół w Adamowie.

W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy naukę będą też pobierać uczniowie i wychowankowie dwóch innych placówek funkcjonujących na terenie powiatu łukowskiego. Kształcenie specjalne odbywać się będzie w Zespole Placówek w Łukowie (145 osób) oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy w Baczkowie (44 osoby).

Mimo iż pojęcie roku szkolnego dotyczy nieco starszych dzieci, mniej obowiązków od września powinni posiadać rodzice maluchów, którzy posłali swoje pociechy do przedszkoli. W oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie i sześciu miejskich przedszkolach, uczyć się będzie ponad 900 dzieci.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE